Wpis z mikrobloga

Siedząc na home office wkurza mnie przepinanie myszki i klawiatury z mojego kompa stacjonarnego do stacji dokującej dla lapka służbowego kiedy na nim pracuje. Znacie jakieś tanie i wygodne rozwiązanie żeby nie bawić się już w przepinanie kabli? #technologia #homeoffice #pcmasterrace
  • 25
  • Odpowiedz
@mirindo: moze nie jest tanio ale jak zarabiasz tym sprzetem na chleb to warto czasem kupic lepszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) a przyjemnosc z uzywania duzo duzo wieksza niz z jakichs tanszych sprzetow
  • Odpowiedz
@mirindo: @razzor91: @KrowkaAtomowka: po co jakieś cuda, wianki niewiadomoco. Zainstaluj sobie aplikację o nazwie Barrier, która jest softowym KVM. Przez kilka lat tak pracowałem. Po prostu przesuwasz kursor z jednego ekranu na drugi. Nic nie przełączasz. Przesuwasz tak, jakbyś miał dwa ekrany podłączone do tego samego komputera :) Co więcej, obsługuje też schowek, więc możesz kopiować np. tekst pomiędzy komputerami.

Jednego kompa ustawiasz jako serwer, drugi działa jako
  • Odpowiedz
@s---k: wierzę, ale chciałem się ograniczyć małej kwoty, a moja myszka z razera i mechaniczna klawiatura z Ali działa mi bardzo dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@L3gion: @jakis_login: i tu jest pies pogrzebany, VPN, praca z tematami EAR/ITAR, komp jest zamknięty na jakąkolwiek programową ingerencję.
  • Odpowiedz
@mirindo: też polecam sprzęty ze stajni MX. Tanie to to nie jest ale komfort skoczył razy miljon i nie żałuję ani jednej złotówki. Nie dość, że to wygodne rozwiązania to jeszcze sprzęt przezajebisty.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mirindo: kupiłem dokładnie takie urządzenie jakie proponuje @razzor91 i rozwiązanie super - przepięcie klawiatury i myszki to jedno naciśnięcie przycisku na tym urządzeniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tyle że ja mam USB 2.0, za 55 zł.
Bardziej zaawansowane modele mogą chyba na podstawie skrótu klawiaturowego przełączyć urządzenia
  • Odpowiedz
@mirindo: jeszcze latwiejsze rozwiazanie, pod warunkiem ze stacjonarka i laptop na windowsie: odpalasz na stacjonarce Remote Desktop Connection i masz na jednym monitorze lapka, a na drugim stacjonarke, a peryferiow uzywasz tych samych :) (no ale to tylko dla windy)
@edit doczytalem ze pracowy poblokowany, to moze byc problem
  • Odpowiedz