Wpis z mikrobloga

@hanyska2 rzeczowo odpowiedziałem i oceniłem tfoje umiejętności,
nie wysyłaj mi swojego CV, nic z tego nie będzie
I nie mów że nie wysylalas bo z takim ogarem musisz robić to stale XD
@hanyska2: poradnik jak przejść na b2b xD. No ale dobra, wypiszę takie punkty to może będizesz miał się czego uczepić. Jak chcesz, to mogę napisać bardziej szczegółowy poradnik za 500zł netto (witaj w brutalnym świecie biznesu! ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

1. orientujesz się w ogóle co to jest prowadzenie jdg, jakie są podatki i jak się je liczy (słowa klucz: podatek dochodowy, składka zdrowotna + reszta
@hanyska2 "jak przejść na B2B" po tym się domyśliłem że tylko zmieniasz umowę

UOP jest bardzo silnym narzędziem i musisz wywalić niezłego fikołka aby cię wywalili (przy umowie na czas nieokreślony)

Przy b2b lecisz w każdym momencie, nie masz żadnej gwarancji, ochrony
Aby to miało sens to musieli by ci płacić 2x więcej netto za choroby, urlopy, dodatki

To tyle
@hanyska2: Jeśli policzyłaś, że Ci się opłaca, to znajdź sobie komunikatywnego księgowego, który Ci objaśni całą procedurę, pomoże założyć działalność i przygotuje do tego dokumenty. Przy poziomie zarobków w IT nie ma sensu pałować się z rozliczeniami osobiście, ryzykując problemy. Koszt czasu, jaki spędzisz na śledzeniu zmian i wyplątywaniu się z błędów (+ np. kary od US), jest znacznie wyższy niż koszt profesjonalisty od księgowości. Szczególnie po wejściu nowego (bez)ładu.
@koral: Jeśli umowa stanowi inaczej to nie lecisz. A jeśli łamią umowę to idziesz do sądu. Kilku mnie już kiedyś próbowało wyrolować i zawsze kończyło się tak samo - musieli płacić przez okres wypowiedzenia umowy bez względu na to czy cos musiałem robić czy nie.