Wpis z mikrobloga

Halp: mam mieszkanie w budynku, w którym na wiosnę będzie robiona termomodernizacja (docieplenie styropianem). Mam drewniane okna ~20letnie bardzo dobrej jakości i w bardzo dobrym stanie. Czy wymieniać okna na plastikowe czy renowacja drewnianych (wymiana uszczelek itd). Co radzicie?
#budownictwo #kiciochpyta #oszczedzanie
  • 5
@denat666: Ja bym nawet uszczelek nie wymieniał o ile nie pizga tragicznie bo i tak potrzebujesz zapewnić dopływ świeżego powietrza by wentylacja prawidłowo działała i moim zdaniem ramy drewniane są lepsze niż plastikowe. Samo ocieplenie ścian da ci spore oszczędności.
mam mieszkanie w budynku, w którym na wiosnę będzie robiona termomodernizacja (docieplenie styropianem). Mam drewniane okna ~20letnie bardzo dobrej jakości i w bardzo dobrym stanie. Czy wymieniać okna na plastikowe czy renowacja drewnianych (wymiana uszczelek itd). Co radzicie?


@denat666: Jeśli Twoje drewniane okna są w dobrym stanie i dobrze spełniają swoje zadanie, to zdecydowanie warto je odnowić zamiast wymieniać na plastikowe. Renowacja drewnianych okien polega na wymianie uszczelek i ewentualnie innych