Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, jeździ ktoś Skodą Rapid? Jak wygląda komfort jazdy, utrzymanie, ogólne wrażenia? Warto się nad nią pochylić, czy lepiej dopłacić 100k do czegoś lepszego?
2018, przebieg 55k, TSI 1.0 95KM, 35k brutto, flotowy, z pewnego źródła.
Przez ostatnie lata jeździłem Grande Punto, więc nie mam wielkich wymagań.
Auto do codziennej jazdy 100km, bez dzieci na pokładzie. Z obaw to części, bo auto wycofane z produkcji i nie wiem jak z częściami będzie są jakiś czas.
Ewentualnie zastanawiałem się nad Fordem Focusem, ale w tej cenie to z większym przebiegiem i starszy.

#skoda #rapid #samochody
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kavec: jeżdżę czasami spacebackiem 2016 ambition 1.2tsi 110km, skrzynia 6 biegów. Na liczniku ponad 100kkm i na razie nic się nie dzieje. Lekkie i dość dynamiczne, spalanie 6-7l. Nie mam pojęcia jak jeździ 95km, zakładam że będzie gorzej z racji 3 cylindrów i (chyba) skrzyni 5b

Moim zdaniem jest lepszy od astry J. Subiektywnie zbiera się nawet lepiej niż 1.4 140km i miejsca z tyłu w sumie podobna ilość, mniejsze spapanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@aarahon: przejechałem tę trasę kilkadziesiąt razy moim Punto 77KM. Jadąc poza godzinami szczytu sam to robiłem w 3,5h z prędkością 120-130, ale bez przerwy na siku. To tylko 350 km.