Wpis z mikrobloga

Żegnaj przyjacielu #nintendoswitch - byłaś konsolą... średnią - pod każdym względem✋

Wnioski po prawie dwóch latach razem: dla niedzielnego gracza/casuala, idealna. Iść jak w ogień i ew. wybierać między Xbox Series S z gamepassem jak gramy tylko stacjonarnie.

Natomiast dla wyjadacza:
1️⃣. Mobilnie, jak chodzi o granie na łóżku, kanapie, w hotelu (bo jakoś wyszło że w parkach nie grywam) jest sprzęt który robi to lepiej. Nazywa się Steam Deck (i wcale nie jest dużo cięższy w rękach). Różnica w mocy i możliwościach jakie oferuje, to jak porównanie Switcha do Gameboya

2️⃣. Salonowo, przed TV w docku gdzie dostajemy trochę więcej soku... No nie ma podejścia do konsol stacjonarnych, co do exów patrz punkt 4.

3️⃣. Jeśli ma być to dla kogoś alternatywa do domowego grania na PC - no to nie jest. Ograniczony soft Nintento, to że nawet oficjalny sklep tnie jak diabli na konsoli (w 2022 roku), to że polityka cenowa jest chora. Wiele czynników

4️⃣. Exy - Te są, w przeciwieństwie do tych Sony raczej nigdy nie pojawią się na PC (mimo że PCciarze grają ( ͡~ ͜ʖ ͡°)) i są bardzo dobre, ew. średnie. Tylko takich dużych, wartych uwagi gier jest w porywach kilkanaście. Sam złapałem się na tym że jak już je ograłem, to używałem switcha głównie do portów indie gierek z PC... (i tu sprawdza się genialnie)

To sprzęt pomiędzy, robi wszystko, ale w żadnej kategorii nie jest szczególnie dobry. Mobilnie nie jest najlepszy, stacjonarnie do TV też nie, ekosystem jest taki sobie. Fajne do ogrania kilku exów i grania ze znajomymi na kanapie. Czy wrócę? Jak najbardziej, z premierą The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom na OLEDa czy tam PRO/2 (jak wyjdzie). A później znowu sprzedam

#opiniaatreyu #nintendoswitch #steamdeck #konsole #xbox #pcmasterrace #gry
Atreyu - Żegnaj przyjacielu #nintendoswitch - byłaś konsolą... średnią - pod każdym w...

źródło: comment_1670799479eOtrNfHp61ezz8X0GH8hyG.jpg

Pobierz
  • 20
@Atreyu: Mnie po godzinie grania w łóżku zaczynają mrowieć ręce, od tego Valve kloca to by mi chyba po tej godzinie odpadły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poza tym Nintendo sprzedaje oprogramowanie na fizycznym nośniku, a Valve? Valve sprzedaje Ci licencję na jego użytkowanie. Tfu! na grubasa, ciemiężcę milionów konsumentów tej formy przemysłu rozrywkowego
@Atreyu: Kupiłem kiedyś bo zawsze chciałem mieć N. No i było w planie że będę ogrywał exy od N. Dzieciak chciał mario. Koniec taki że konsola leży i przegrywa z PS4 z iPadem i ze starym samsungiem. Nie używana nawet na wyjeździe. Niewygodna, słaba. Nintendo olało Polskę. Gry dla dzieci w 90% po angielsku. Exy od N w 100% po angielsku. Nie sprzedaje bo zawsze bardzo chciałem mieć. Leży w szafie
Poza tym Nintendo sprzedaje oprogramowanie na fizycznym nośniku, a Valve? Valve sprzedaje Ci licencję na jego użytkowanie. Tfu! na grubasa, ciemiężcę milionów konsumentów tej formy przemysłu rozrywkowego


@Zeiss: Nie tylko Valve ale też każda inna firma. Blu ray nigdy nie przyjął się w świecie PC więc ¯\_(ツ)_/¯ Wyobrażasz sobie instalować grę z 10 DVD? Pomijając że Deck umożliwia ci instalację software z dowolnego źródła, w tym GOG...
2️⃣. Salonowo, przed TV w docku gdzie dostajemy trochę więcej soku... No nie ma podejścia do konsol stacjonarnych, co do exów patrz punkt 4.


@Atreyu: Salonowo możemy na naszym TV 50+ cali 4K podziwiać gry zrzucające rozdzielczość poniżej 720P xD Rozmazana kupa expyriens, been there done that.
Nintendo olało Polskę. Gry dla dzieci w 90% po angielsku. Exy od N w 100% po angielsku.


@PosiadaczKonta: to też, bo mimo że dla mnie angielski to nie problem to fajnie mi się gra w gry Sony i MS po polsku. A niektóre polskie wersje jak np. GoW ("chłopcze!") bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły nawet jak nie były idealne

Salonowo możemy na naszym TV 50+ cali 4K podziwiać gry zrzucające rozdzielczość poniżej
Ale do dziś mam flashbacki z odpalania Wiedźmina albo Cities Skylines gdzie wyglądało to bardzo źle, a piksele można było liczyć na palcach


@Atreyu: Płakałem gdy kupiłem Divinity 2 za ciężkie pieniądze w eshopie a potem zobaczyłem to.. coś. Tekstury SD pomazane wazeliną. Jakby mi w twarz napluli.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Atreyu: potwierdzam wszystko co napisałeś, właśnie ostatnio sprzedałem switcha, po tym jak po zakupie steam decka switcha nie użyłem chyba ani razu. A co do exów to też są na tyle specyficzne, że nie każdemu podejdą, sam byłem podjarany na początku mario i zelda ale obu nie przeszedłem i strasznie mnie wymęczyły
@Atreyu: i ja jestem w tym miejscu co Ty, Xbox Series X od premiery - ale rozmarzyły mi się doświadczenia jak w dzieciństwie z Gameboyem
No i kupiłem sobie Switcha, do tego 2x pokemony (w tym gejmbojowe Lets go Pikachu), Hollow knight, Zelda BotW, Mario and Rabbids.
I co? I jestem zawiedziony, chciałem sprzedać wszystko, ale kobita mi powiedziała, żebym się narazie wstrzymał bo może coś wyjdzie, co będę chciał ograć.
ile kosztuje switch a ile steam deck?


@mentari: ile kosztuje gra na słicza a ile na steamie?

Ja bym chętnie przytulił steam deck, ale za mało gram i to bez sensu. Nie chcę spędzać czasu na konfiguracji a potem graniu chwili, wolę pograć w gorszą pod niektórymi względami grę na o wiele gorszej pod niektórymi względami konsoli jaką jest switch.

Moim zdaniem porównywanie steam decka do switcha mija się z celem,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gigadude: na switcha od kilku złotych cyfrowe do 2xx pudełkowe na nośniku, które można sprzedać. Czy steam deck ma jakiś fizyczny nośnik gier?