Wpis z mikrobloga

Podpowiedzcie co lepiej zakupić:
- 2x8GB 3733 CL17 279zl i kiedyś drugi komplet
- 2x16GB 3200 CL16 435zl

Pierwsza opcja pozwala uciąć 150zl z juz napiętego budżetu i zdaniem niektórych podnieść zauważalnie wydajność. Druga drożej i chyba nic tu się nie podkręci ale za to z bani 32gb od razu. Aktualnie siedzi na lapku z i7-6700HQ i GTX960m oraz 8GB ram więc skok i tak będzie potężny ale jak te pamięci w trybie OC mają coś poprawić to może warto kupić teraz 16gb ale 3733. Obecnie niedomaga gpu, na brak ramu nie narzekała. Komputer dla studentki architektury do:
#autocad #sketchup #lumion #revit #3dsmax i czasem #photoshop

Co już mam a co w planach:
CPU: AMD Ryzen 7 5700X 943zl
Cooler: SilentiumPC Fortis 5 Dual 139zl
MOBO: szukam na B550 i z Wifi..
RAM: ?
GPU: jakiś RX 6700 XT
SSD: Lexar NM620 1TB 278zl
PSU: KRUX Generator 850W Gold 349zl
Case: NZXT H510 Flow White 399zl

#komputery #architektura #projektowanie #pc #amd #pcmasterrace
SSDH - Podpowiedzcie co lepiej zakupić:
- 2x8GB 3733 CL17 279zl i kiedyś drugi kompl...

źródło: comment_1670792100suNXhzFxuvzPLAYEq5cmEu.jpg

Pobierz
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SSDH: nie wiem w co tam całujesz z tym sprzętem ale podejrzewam że grasz.wiekszosc tytułów będzie śmigać na 16 GB.natomjast ja brałym więcej ramu bo przy całej sumie to są grosze.poza tym obcinał bym na takich rzeczach jak obudowa czy procek bo ten serio można wyrwać używany w fajnej cenie, choć niekoniecznie taki model.idz w 32 GB.
@kurvvawszystkozajete: człowieku dokupi ram szybciej niż się spodziewasz jak zacznie na mocniejszych scenach pracować..

ja już od 10 lat mam 32gb jeszcze ddr3
Miałem kupować kompa ale sobie odpuszczę ten rok może dwa zbrush maya marvelous designer
W trakcie nauki c++ oraz uneal engine
@SSDH: nie znam tej marki dysku pierwszy raz widzę tą nazwę, wolał bym wd black lub patriota z nvme

Zasilacz seasonic sam mam platinium serię na 12 lat
Ramy polecam corsair patriot albo hyperx
Ja mam hyperx Predatory, 0 problemów do dziś
Mobo wybrał bym od Asus
Chłodzenie noctua bez żadnej dyskusji.
@kurvvawszystkozajete: @Quassar: ja właśnie nie jestem w tych tematach biegły a na roku to ma cymbałów kupujących za 4-5 "profesjonalne" gotowce z gtx 1050. Że drugie 2x8 wleci to wiem ale teraz myślę czy nie lepiej 2x16 bo to da możliwość pójścia po 64 tylko czy w ogóle potrzebne Jej więcej jak 32 ni ma kogo zapytać :/

Dysk już jest tak samo zasilacz i chłodzenie. Jak upoluje Jej taniej
@SSDH: pytaj na forach gdzie łudzi takie rzeczy robią a nie na wykopie gdzie jest plebs od wszystkiego gdzieś 99% wypowiada się na siłę w tematach których się niezna
@SSDH: Te pamięci 3200/16 najpewniej polecą na 3733/3800 cl 16, ale trzeba będzie to ręcznie poustawiać, trcrd pewnie poleci na 19/20, trfc i inne timingi też się poluzuje, ale wiele innych jest bardzo luźno na xmp. Co nieco da się wykrzesać. W 2 komplety bym się nie bawił bo to jest loteria i jedne kości się lepiej podręcą, a drugie gorzej, albo jeszcze lepiej, bo producent zmieni kości i pod tą