Wpis z mikrobloga

Zrobiłem research i podobno można założyć JDG w jeden dzień, będę miał wsparcie księgowej, która ogarnia temat.
Czy to prawda? Klient chce podpisać kontrakt, ale ja jeszcze nie mam JDG. Teoretycznie następnego dnia po założeniu będę mógł normalnie podpisać umowę?

#b2b #programista15k #jdg #programowanie
  • 20
Klient chce podpisać kontrakt, ale ja jeszcze nie mam JDG. Teoretycznie następnego dnia po założeniu będę mógł normalnie podpisać umowę?


@puux: Dzialalnosc musisz miec do wystawienia faktury. Ja np. kiedys umowe podpisalem ostatniego dnia pierwszego miesiaca.

Zreszta umowa oficjalnie do niczego nie jest ci potrzebna, ustna tez jest ok. Mozesz swiadczyc uslugi bez umowy, a na koniec miesiaca wystawiasz fakture i tyle.
@puux: Jeśli będziesz vatowcem to może to potrwać więcej niż dzień, przynajmniej tak było jakieś 3 lata temu, skarbówka musiała sprawdzić czy nie jesteś "słupem" (musiał Cię odwiedzić urzędnik), dopiero po tym firmy mogły bezpiecznie opłacić wystawione przez Ciebie faktury
@ofkoz: IP BOX juz słabo się opłaca

@puux: Na rejestracje JDG masz 7dni od momentu kiedy to co robisz to JDG,wiec to nie pilne. Do kontraktu niektórzy wymagaja NIPu na który czeka się do 3 dni, zazwyczaj 1, ale ja nie widze problemu w podpisaniu kontraktu bez NIP

Jeśli zakładasz teraz to możesz wziąc zasady ogólne i w grudniu się obkupić a dopiero od stycznia ryczałt. Jak wygenerujesz strate to
@zibizz1: zależy. Bierzesz liniowy i masz 4.5% zdrowotne + 7% z IP Boxa. Zależy od zarobków ale masz od kilku do kilkunastu tysięcy więcej w roku. Księgowa za 1000zl Ci to ogarnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ofkoz:
1. dlaczego zakładasz 90% udział IP Box, a nie np 80%
2. Za tysiac zł samą ewidencje mogą zrobić, ale przez KIS dobrze też przebrnąć
3. Najpierw musisz podatek zapłacic a pote mdostajesz zwrot np przy 30k masz tego podatku prawie 40tys wiecej do zapłaty w ciagu roku, średnio czekasz przynajmniej 8 miesiecy na zwrot i Inflacja zżera ci 4,5 tys

I np zakąłdając 80% udział IP Box (10tys zysku)
@zibizz1: interpretacje robisz jednorazowo i spokojnie można to zrobić za 1500zl. Mam trochę inne wyliczenia i mnie się opłaca. Zwrot jest do 40 dni, czasami po 14. Eot ;)