Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Yenn_z-Wyspy7Slonc: nie wiem, czy u mnie to aż tak da radę, bo te zęby to u mnie mocno nachodzą na siebie. A jakby tego było mało, to jeszcze dowiedziałem się z rok temu, że mam tyłozgryz, a do tej pory myślałem., że każdy tak ma xddd
@Shatter: @Shatter: ja miałam za wąska szczękę u góry byłam nawet na konsultacji u chirurga szczękowego i chciał operacyjnie poszerzać. Bałam się okropnie, nie zdecydowałam się.
Ale jest coś takiego jak kortykotomia - zabieg chirurgiczny uzupełniający leczenie ortodontyczne u pacjentów dorosłych. Polega on na pionowym nacięciu blaszki kostnej względem powierzchni korzenia zęba. Celem zabiegu jest zmniejszenie oporów kostnych podczas przesuwania zębów w leczeniu ortodontycznym. Krótko mówiąc prawie bezboleśnie a efekt
@PaluszkiRybneTanieAleNiesmaczne: Niby jest ale realnie nie tak łatwo się załapać, pamiętam że moi rodzice za aparat musieli bulic 7k ("na stare pieniądze( ͡° ͜ʖ ͡°)") bo przez brak zawiązków zębów ciągle miałem mleczaki (bo co się niby miało z nimi stać skoro nic ich nie wypycha od spodu?) A nikt "zdrowych zębów wyrywać nie będzie " (nawet jeśli są spiłowane po dziąsła
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Yenn_z-Wyspy7Slonc: no ja na razie nie wiem, czy się zdecyduje. 25 lvl, mam te ósemki, jedna nawet wyrosnąć nie mogła, bo tak ciasno, luki wygięte do środka, boję się, że jak trafię do złego ortodonty to mi a) będzie wyrywał zęby b) będzie problem z ruszaniem się zębów, ponoć to się zdarza dorosłym przy leczeniu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MisPluszowyZWadaWymowy: na razie wiem tyle, że musiałbym usunąć wszystkie ósemki. Jedna mi do tej pory przebiła dziąsło i usunąłem. Na RTG widziałem, że mam 4, jedno dziąsło mnie pobolewa, ale nic tam się nie przebija. A usuwanie ósemek zanim zaczną wychodzić jest bardziej problematyczne i bardziej boli potem xd