Wpis z mikrobloga

żeby dotyczyły obydwu płci. Zwalnia tylko zdrowie, ciąża, opieka nad dzieckiem, osobą starszą itp


@zbierski9: sensowne, bo w razie w nie tylko będzie się liczyć kto ile metrów okopu potrafi wykopać, a i strzelanie nie wymaga siurka.
żeby nie kończyły się obowiązkową przysięgą


@zbierski9: a co jest nie tak z przysięgą? Co do samego tego, że nie powinno się przysięgać pod przymusem to nawet nie podchodzi pod dyskusję. Tu w stu procentach się zgadzam.

„Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny, w potrzebie krwi własnej ani
Żeby były sprawiedliwe i obowiązywały obie płcie albo nie były obowiązkowe w ogóle.


@biskupfordonu: to, że tylko mężczyzn miałaby obowiązywać służba wojskowa to chyba wynika jedynie z tego, że na kobiety nie ma pomysłu poza tymi co są w ochronie zdrowia.
@zbierski9: mi się podoba "Stać na straży konstytucji" w kontekście np:

Art. 194. Trybunał Konstytucyjny składa się z 15 sędziów, wybieranych indywidualnie przez Sejm na 9 lat spośród osób wyróżniających się wiedzą prawniczą. Ponowny wybór do składu Trybunału jest niedopuszczalny.

To znaczy, że jak już złożysz przysięgę to masz się napierdzielać z Ziobrem?
Co powinno się wydarzyć żebyśmy chcieli wziąć udział w ćwiczeniach wojskowych?


@urodziwyKutak:
1) Nieobowiązkowe.
2) Najlepiej weekendowe, by nie kolidować z pracą.
3) W razie kolizji z pracą, to płatne w kwocie opisanej funkcją max(tyle ile płaci się za szkolenie teraz, aktualna pensja szkolonego).
4) Jawny, rozpisany plan szkolenia. Chcę wiedzieć z czego będę się dokładnie szkolił nim się na to zdecyduję.
5) Brak przysięgi.

Jeśli plan szkolenia byłby ciekawy i