Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 143
Obejrzałem wywiad z Czesławem Michniewiczem w TVP Sport i mam kilka przemyśleń z którymi chciałbym się podzielić.

Przede wszystkim dwa cytaty o Krychowiaku:
"Grzegorz Krychowiak to był na najlepszy zawodnik w dwóch pierwszych meczach"
"Grzesiek Krychowiak zagrał fantastyczny turniej"
Jak Krychowiak zagrał chyba każdy widział, każdy też ma swoje zdanie a moje jest takie, że zagrał on po prostu kiepsko. Ale z tego cytatu można wyciągnąć jeszcze jedno, że Krycha będzie pewniakiem w jego przyszłej kadrze. I jak to się ma do wizji budowania nowej drużyny jak tak fatalnego Kryche Czesiu tak wychwala? Nie będzie nawet mowy o tym żeby Kryche kimś innym zastąpić i dalej będziemy skazani na piłkarz kompletnie dla kadry nie perspektywicznego, którego szczytem możliwość będzie zagranie ledwie poprawnego meczu.

Drugi cytat którego już dokładnie nie jestem w stanie potworzyć to odpowiedź na pytanie czego żałuję to przede wszystkim Czesio żałuję tego, że Zieliński nie strzelił tej bramki z Francją bo wtedy ucieszył by wszystkich kibiców i nawet jakby potem Francja wyrównała czy strzeliła druga i trzecią bramkę to chociaż mieli byśmy trochę radości z tej bramki Ziela.

Z tego cytatu można wywnioskować, że Czesiu nawet nie zakładał, że jesteśmy z tą Francja wygrać!!! Jedynie co zakładał, że może strzelimy bramkę ale ostatecznie i tak przegramy. To jak on motywował tych piłkarz? No chłopaki gramy z wielką Francja, mistrzami świata, na pewno przegramy nie ma się co oszukiwać ale może chociaż strzelimy bramkę to ucieszymy kibiców.

Ogólnie w tym wywiadzie takich kwiatków jest więcej ale samo zachowanie Michniewicza jest fatalne. Każde pytanie uważa za atak na niego. Wszyscy umniejszaja nasz wyniki i nikt nie mówi, że był to sukces. Każde trudne pytanie o kadre czy piłkarza odwraca kota ogonem. Gdy są pytania o błędy itp to posługuje się retoryka, że to wielka Francja to się nie da się z nimi nic zrobić. Do tego wrzuca jakieś ironiczne teksty, uśmieszki. Na zadane pytanie tak leje wodę i ucieka od tematu, że aż z 3 razy mu redaktor to wypominal.
Ogólnie zachowuje się jak straszny gbur, cham i prostak. Wszyscy się na mnie u wzięli a ja przecież osiągnąłem sukces i nikt o tym sukcesie nie mówi.

Jest tam też sporo o aferze z premiami ale mnie akurat najbardziej interesował sam aspekt piłkarski.

Ciężko się ten wywiad ogląda bo Czesiu jest strasznym gburem ale polecam obejrzeć link niżej.

Wywiad z Czesławem Michniewiczem w TVP Sport

#mecz #reprezentacja #tvpsport #mundial #katar2022
  • 16
nawet jakby potem Francja wyrównała czy strzeliła druga i trzecią bramkę to chociaż mieli byśmy trochę radości z tej bramki Ziela


@derek25: nie rozumiem, "nawet jeśli" nie oznacza, że Michniewicz zakładał, że na pewno strzelą.

Zresztą z vlogów łączy nas piłka widać, że nie było to motywację na zasadzie "przynajmniej się pokażmy" tylko walka o ćwierćfinał, a że z jednym faworytów to wiadomo.

Krychowiak najlepszym z pola w dwóch pierwszych meczach
"Grzegorz Krychowiak to był na najlepszy zawodnik w dwóch pierwszych meczach"

"Grzesiek Krychowiak zagrał fantastyczny turniej"


@derek25: Dokładnie na te same cytaty zwróciłem uwagę.

Plus to, że Czesiu jak zwykle w pewnym momencie się odpalił i zaczął traktować pytania jako jakiś ponowny atak na jego osobę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie czarujmy się wyjście z tej grupy to była masa szczęścia (4 celne strzały w 3 meczach)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Brzychczy: Nie śledzę łączy nas piłka więc nie wiem, być może ich motywował w inny sposób, lepiej, nie na zasadzie na pewno przegramy ale w tym wywiadzie przynajmniej tak to zabrzmiało w mojej interpretacji że zakładał że jakbyśmy strzelili bramkę to i tak by Francuzi wyrównali a potem wyszli na prowadzenie a nie powiedział czegoś w stylu jakby Zielu to strzelił to w naszych piłkarzy by weszła większą wola walki i
@derek25: Mam podobne odczucia po tym wywiadzie. Czesio pokazał się ze złej strony, bo nie potrafi przyjąć choćby odrobiny krytyki i strzela fochy, bo przecież cały kraj powinien mu się rzucić do nóg za ten awans do 1/8, który był w o wiele większym stopniu zasługą genialnej formy Szczęsnego i sporej dawki szczęścia niż taktyki i umiejętności Czesia.
Krycha rozegrał fantastyczne mecze? Wolne żarty, on był jednym z najsłabszych punktów naszej
@derek25: Krycha dostał defensywne zadania plus pewnie kazał mu nie atakować itp. Z tych zadań się dosyć dobrze wywiązał więc opinia CM jest uzasadniona. Czy powinien dostawać takie zadania w meczu z słabo atakującymi rywalami? Moim zdaniem nie
@SerTrapistow: @BaZyL4:

przecież on przed meczem coś tam mówił, ze ciekawe z kim Francja będzie grać w finale xD

Czesio mecz z Francją spisywał na straty od pierwszych chwil awansu do 1/8 - już w konferencji użył sformułowania przyszłych meczACH Francji - już zakładał porażkę.


No to wybitnie pokazuje plus to co mówił w wywiadzie jakie było nastawienie na mecz z Francją. Mistrzowie świata wielki Mbappe czyli mecz przegrany już