Wpis z mikrobloga

na szczescie nie jest obowiazkowe


@nomadicgoogler: mam w ING kredyt na działkę ze stałym na 4% i chciałem u nich dobrać w marcu/kwietniu kredyt na budowę domu, ale już na zmiennym. Według mnie nie opłaca się stałe przy 8%, o ile spadnie inflacja w Q1/2023.
Co jest nie tak z refinansem?


@Dzieciok: Może się okazać, że jedyna oferta banków to będzie stałe oprocentowanie. Wysokie stałe oprocentowanie. I wtedy niby możesz zrobić refinans, ale nie do końca masz jak i gdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nie no nic myślę że banki będą rozdawać ludziom cukierki z uwagi przejścia na wiron


@Reanef: zupełnie nie rozumiem co piszesz. Uważasz że banki wstrzymają linie kredytową? Co może być drogiego w refinansie? Jak masz gorsze warunki po refinansie to nie robisz refinansu.

Jeżeli ktoś straci zdolność kredytową w trakcie spłacania kredytu to i tak już po nim. Ten przypadek w kontekście refinansu pomijam.
Uważasz że banki wstrzymają linie kredytową


@Dzieciok: biorąc pod uwagę jak wyglądają wymogi kapitałowe dla banków i jak centrale postrzegają ryzyko kredytowe w Polsce, do starego poziomu będzie ciężko wrócić ( ͡° ͜ʖ ͡°) oczywiście banki państwowe mogą brać na siebie ryzyko, ale to igranie z ogniem
@aekitea: że banki zakładają ze nie będzie już podwyżek stop procentowych i opłaca im się złapać klientów w jak najwyższe oprocentowanie na dłużej. Jak za rok lub dwa spadną stopy to ludzie będą płacili więcej niż ci co zostało na zmiennej.