Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#samochody #mechanikasamochodowa

Orientuję się ktoś jaki jest orientacyjny koszt wymiany świec zapłonowych + wymiana cewki? Samochód to Opel Vectra C 1.8 LPG 2004r. Mechanik chce mnie skasować 1200 zł i czuję, że ostro chce przyciąć w #!$%@?.
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Cyderek: ale cena z częściami czy bez? cewki mogą być drogie ale nie wiem jak w tym przypadku. mimo wszystko cos mi sie duzo wydaje. sama robota to jakieś 20 minut. cewki i świece to są czesci praktycznie na wierzchu. można to nawet samemu zrobić jak ktoś ma podstawowe pojęcie o mechanice.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adriuszka: Cena z częściami. Mechanik mówił że do tego modelu cewki zaczynają się od 500 do 1000 zł. W internecie widzę, że można spokojnie kupić za 300...
Sprawdź sobie ceny części na allegro po modelu auta, a najlepiej kup we własnym zakresie. Mechanikowi zajmie to pewnie z 20/30min, czyli powinien skasować za roboczogodzinę czyli +/- 200zł :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cyderek: pamiętaj, że marka marce nie równa. to, że znalazłeś cewkę za 300zł to nie znaczy, że będzie to dobry wybór, bo może to być tani chińczyk. twój mechanik może mieć kryterium takie, żeby montować części tylko od renomowanego producenta zamienników, albo oryginalne części. stąd takie ceny u niego. i nie dziwię mu się, bo potem jak część padnie to pierwsze co robi klient to jedzie do mechanika i zrzuca na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cacyyy: Pokazywal mi w jakim są stanie. Były w kiepskim stanie, a jeden już całkowicie nie działał. Ogólnie rzetelnie mi wytłumaczył, co było problemem, itd. Cos wspominał o podwójnej mieszance podawanej na pozostałe wtryskiwacze czy jakoś tak przez co były problemy z odpalaniem. Po naprawie jak ręką odjął - wszystkie objawy minęły.