Wpis z mikrobloga

@ZlodziejBilonownic: GPU w cenie ps5 jest ponad 2x mocniejsze niż ta konsoleta (2800pln za 3070 gaming oc)
2x więcej mocy to praktycznie 60fps zamiast 30fps przy tych samych detalach
Z drugiej strony na PC nie mam tych efektów drgania i dźwiękowych na padzie a to zajebiście zwiększało imersję w horizonie. Jak dla mnie nie ma jednoznacznego zwycięzcy
PC:
+ mocniejszy
+ zaawansowana konfiguracja czy chcesz wiecej fps czy lepszą grafikę/rozdzielczość
+
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzem_z_rzodkiewki: Taa, 2x więcej mocy obliczeniowej na papierze. I co z tego? Liczy się praktyka, taki RTX 3070 pozwoli grać w 4K w 30 fps, czyli dokładnie tak samo jak konsola. Co do tańszych gier zgoda, ale na konsoli możesz gry sprzedać lub kupić używane (oczywiście o ile masz napęd). @szad7: No ba, taki pasjans na rtx 3060 hula jak zły, teraz tylko mody na Ray Tracing trzeba znaleźć (
@greven: niesamowite - konsola do gier, której cały model biznesowy opiera się na opchnięciu sprzętu w jak najniższej cenie i potem goleniu frajerów z prowizji na gierki i dostęp on-line (xd) jest tańsza od komputera, o cenie telewizora nie wspominając xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dominiko_: o, akolita PCMR się zdefekował xD Konsole są sprzedawane bez większej prowizji za sprzęt albo wręcz ze stratą, a producenci zarabiają na prowizjach za zakup gier. Niesamowite truizmy doprawdy - i patrz, nikomu to nie przeszkadza poza ludzki których to nie dotyczy xD Nikt też nie biegnie wytykać PCMR że są frajerami bo przepłacają za sprzęt, czy wrecz debilami kiedy dopłacają po kilkadziesiąt dolców do sprzętu tylko dlatego że ma
@ZlodziejBilonownic: nie no 2x więcej mocy to 2x więcej mocy, na konsoli masz inne presety ustawień, ja tutaj mam 150fps w doom eternal z ray tracingiem na WQHD, oczywiście wszystko na ultramax
PS5 i tak kupie ale teraz spadli z choinki z cenami że xbox o takiej samej spec jest tańszy o 800zł (xboxa nie chce bo uwielbiam pady od PS, te od xbox wykręcają mi ręce)

W PC za 3-4
@dzem_z_rzodkiewki: Ja w tę "moc obliczeniową" nie wierzę po prostu, bo dla przykładu rzekomo odpowiednikiem GPU z PS4 jest GTX 660 / Radeon 7850. Tylko na PS4 pograsz w Horizon Zero Dawn czy Metro Exodus a spróbuj na wspomnianych kartach odpalić takie Metro - nie da się, lub inaczej, jest to wykonalne, ale 20 fps i rozdziałkę 720p to sobie można wiadomo co. Niemniej, ja po prostu przyzwyczajony do PC jestem