Wpis z mikrobloga

Moim zdaniem w tym kraju powinien być podatek od posiadania mieszkania któregoś w kolei, np. powyżej 2 jakiś lekki i powyżej 4 już spory. Wynajem kawalerki 30m2 to jakieś chore pieniądze na połowę pensji, gdzie faktyczny czynsz to 300zl-400zl, a płaci się pewnie z 1400. A mieszkania 60m2 są w okolicy 2,5-3k. Niekontrolowani fliperzy to rak na zdrowej tkance organizmu. Kult #!$%@? cwaniactwa gdzie ludzie spłacają ludziom kredyty w ich 20 mieszkaniach a tamci pobrali w czasach taniego kredytu bo tak było dobrze mafii dewelopersko-politycznej
#patodeweloperka #patologiazmiasta #nieruchomosci #mieszkanie
  • 308
@interpenetrate: Ja jeszcze bym wprowadził podatek od trzeciego talerza w dwuosobowej rodzinie. I od drugiego samochodu i trzeciego roweru! Od czwartego to już obowiązek użyczenia społecznego z darmowa dostawa i odbiorem z dowolnego miejsca w Polsce!

Nie może bc tak ze ktoś będzie sobie bezkarnie kupował co chce i ile chce! I to jeszcze za swoją kasę! Skandal !!111oneone!

@clas: Talerze nie są dobrem rzadkim, wracaj do stodoły siano przerzucać
@interpenetrate: ale masz świadomość, że koszt takiego podatku zostanie przerzucony na najemcę i najem będzie jeszcze droższy? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Niebieski40: To o czym piszesz to działanie podatku od obrotu towarami. Nieruchomości trudno nazwać towarem, po prostu połowa landlordow policzy że nie opłaca się posiadać tylu mieszkań i sprzedadzą = ceny spadną = będzie więcej osób posiadających, mniej wynajmujących, a więc i ceny najmu spadną
@clas: Fakt, niech każdy kupuje to na co ma ochotę. Ja sobie w takim razie wykupię źródła słodkiej wody w okolicy Twojego miasta, i w sumie to zatrzymam je dla siebie, bo nie podoba mi się Twoje sąsiedztwo. xD


@Howard_Roark: Nie możesz tego zrobić. Wiesz, dlaczego? Nie stać cię. A ktoś kogo na to stać nie wydaje pieniędzy, żeby zrobić komuś na złość, tylko żeby zainwestować

@janusz2137pawlacz: Popraw proszę
Fakt, niech każdy kupuje to na co ma ochotę. Ja sobie w takim razie wykupię źródła słodkiej wody w okolicy Twojego miasta, i w sumie to zatrzymam je dla siebie, bo nie podoba mi się Twoje sąsiedztwo. xD


@Howard_Roark: Nie możesz tego zrobić. Wiesz, dlaczego? Nie stać cię. A ktoś kogo na to stać nie wydaje pieniędzy, żeby zrobić komuś na złość, tylko żeby zainwestować