Wpis z mikrobloga

Dwa tygodnie temu podpisałem akt przeniesienie własności #mieszkaniedeweloperskie.

Teraz zajrzałem do umowy #kredythipoteczny z #ing i naszło mnie, czy to nie pora uciec od ubezpieczenia rozszerzonego, które niby obniża marżę o 0,05 p.p., ale z drugiej z moich kalkulacji (jeszcze nie ma wyliczonej składki w panelu ING) wychodzi jakby drogo, bo jakieś 9 stów rocznie.

Znowu według według www ING data pobrania pierwszej składki tego ubezpieczenia w wariancie rozszerzonym to dopiero 06.2024, czyli dokładnie 2 lata po podpisaniu umowy. Czy to wynika z "okienka" na dostarczenie aktu notarialnego i po jego dostarczeniu pierwsza opłata za ubezpieczenie wskoczy szybciej?

#nieruchomosci #kredyt
  • 2
@WabiSabi: nie wiem czy przypadkiem nie masz w warunkach kredytu dostarczyć ubezpieczenie nieruchomości do 30 dni po akcie notarialnym - jak nie dostarczysz pewnie odpali się to ING. Co więcej, masz rację bo sensowne ubezpieczenie z full opcją na pewno będzie sporo tańsze
@WabiSabi My zrezygnowaliśmy z tego ubezpieczenia i mamy gdzie indziej przy umowie była jeszcze rozpiska co minimum musi być ubezpieczone i na jaką kwotę. Potem skanujemy i raz do roku się wysyła przez aplikację