Wpis z mikrobloga

Pytanko do użytkownikow #oczyszczaczpowietrza - Myślę nad zakupem Philips Dual Scan AC3858/51. Czy oprócz oczyszczania z tych czasteczek PM2,5 wpływa to jakos na poziom "zakurzenia" pomieszczenia? Czy raczej nie ma sensu na to patrzec pod tym kątem? Może wyrobilem sobie jakas paranoję... Ale mieszkam w bloku na parterze w centrum duzego miasta i dosłownie doprowadza mnie do szału cienka warstewka kurzu na każdym blacie nawet jak wszystko poprzecieram dzień wcześniej i szukam jakiegoś rozwiązania.

Druga sprawa - moze ktos ma ten albo podobny model? Wpadl mi w oko bo sa dostepne biblioteki do integracji z #homeassistant chociaż cena jest trochę zaporowa... Wyróżnia się on czymś na tle tańszych żeby usprawiedliwić taki wydatek?

Dzięki z góry
  • 5
@NoMoRe: Heh no muszę to przemyśleć i poczytać głębiej w takim razie... Chociaż właśnie bylem do nich pozytywnie nastawiony, bo mam odkurzacz (ok 3 lat) i żelazko (5-6 lat) Philipsa, oba nie pamiętam jakie dokładnie ale jakieś wyższe modele i nie zanosi się na to żeby miały niedługo paść.
Dwie golarki


@NoMoRe: i właśnie przypomniałeś mi, ze kilkuletni One Blade tez działa, chociaż pewnie kilkukrotnie okrążył ziemie w aucie i samolocie walnięty gdzies na dnie walizki ( #zagranico here ) i wcale o niego nie dbałem :P wiec mam trochę rozkminę teraz, ale dzięki za opinie i serio biorę to pod uwagę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DocEmmettBrown: używam xaiomi oczyszczaczy - i działa to zacnie, nie tylko pm2.5 filtruje, jak wsadzisz filtr z wkładem węglowym to i zapachy przypalonego ITP trochę zmniejszy...
Ale co do kurzu klasycznego... Mam 3 chodzące oczyszczacze. Te co są w sypialni to chodzą na najniższym możliwym trybie i nie słychać ich wcale ... Ale też na filtrze nie widać zbyt dużo kurzu, za to na podłodze ciągle sprzątam (kurz klasyczny plus włosy