Wpis z mikrobloga

Mirki wynajmuje 100m2, budynek ocieplony 10cm styropianem, pomieszczenie ogrzewane klimatyzacja i osoba która odemnie wynajmuje przyszła mi ostatnio, że podłoga zimna i mam coś z tym zrobić bo ludzie tam w skarpetkach chodzą... Z tego co wiem ogrzewa tylko po godziny przed zajęciami klima bo oszczędności xD macie jakiś pomysł, żeby nagrzać podłogę? Myślałem o tych panelach grzewczych na podczerwien, żeby powiesić na suficie, drugi pomysł to maty grzewcze na podczerwień, ale jak sobie pomyślę, że mam wydać tyle pieniędzy bo przez 3 miesiące ktoś ma zimno to mnie nosi xD budynek parterowy. W poprzednim budynku wynajmujący miał pod spodem innych i teoretycznie nie musiał tyle ogrzewać. Mial ktoś podobny problem? Są jakieś sposoby, żeby dogrzać panele (są tam panele położone na płytki). Mam teoretycznie jeszcze wyjście, żeby pociągnąć tam grzejniki, ale jak dla oszczędności znowu będzie grzane pół godziny przed to chyba i tak nie wypali... Te grzejniki na podczerwien ogrzeja podłogę z sufitu jak tam jest z 2.6m?
#budujzwykopem #ogrzewanie #budownictwo #remontujzwykopem
  • 9
@The_Rainman: bez sensu robić cokolwiek bo wladujesz kasę w remont a w grzaniu maty czy panele i tak wyjdą drożej. Dodatkowo c co z tego że zamontujesz jak gościu nie będzie włączać. Klima wychodzi najtaniej chociaż komfort jest dużo gorszy. Wiem bo u siebie mam kable w posadzce i klimę i głównie to klima chodzi. Niech założą klapki.
@The_Rainman: słowo klucz - akumulacja. Jeżeli grzeje tylko powietrze na chwilę przed zajęciami to wszystkie przegrody w pomieszczeniu będą zimne. Musiałbyś grzać ze dwa dni aby nabrały temperatury.

W przypadku każdego typu ogrzewania będzie tak samo.

Możesz spróbować dać pod podłogę bezpośrednio jakąś izolację, typu EPS/XPS
@The_Rainman: namów ich na klapki EVA (tylko takie dopasowane do stopy, aby nie spadały), ew. bambosze z odpowiednio ocieplony spodem, poza tym w miejscu gdzie siedzą (a lepiej leżeć pod pierzyną zimą) mogą sobie dać grubszy dywan, czy wykładzinę;