Wpis z mikrobloga

W mojej miejscowości (wieś 25 km od Wrocławia) zaczęli kłaść światłowody - zaczęli i nie skończyli. Niemniej przedstawiciel firmy The Network, które się tym zajmuje zaproponował że jak chce mogą mnie już podłączyć. Super - pomyślałem - do momentu aż nie dostałem oferty.

Koszt podłączenia 1500 PLN (OK, niech będzie)
Abonament 125 PLN za symetryk 300 Mb/s lub 150 PLN za 1000 Mb/s. Obie propozycje na 24 m-ce

Internet dostarcza im Moico, które ma za sam Internet o wiele niższe ceny dla swoich klientów

Zastanawiam się czy warto w to iść. Obecnie mam radiówkę 50/5 Mb/s (bez limitów transferu) za 90 PLN i o ile prędkość jest bardzo stabilna to wieczorami (szczególnie w weekendy) zrywa sieć. Tak jakby jakiś loadbalancer zadziała i zerwał połączenie. Pomaga dopiero restart routera.

Ja wiem, ze wieś, wiem że to nowa sieć i musi się amortyzować. Ale mam obawy co będzie za rok, czy jak się rozbudują i nałapią więcej klientów czy nie zostanę sam frajer z tak wysoką ceną. Nawet moi rodzice na wsi oddalonej o 15 km od najbliższego miasta powiatowego maja abonament (tv + Internet 600/600 + telefon) za 95 PN

#internet, #swiatlowod, #swiatlowody
  • 6
@Nartenlener:

Myślę, że jak na wsi, to 150 zł/mies., to i tak dobra cena, jak za Gigabit, tym bardziej, jeżeli to symetryk.

czy nie zostanę sam frajer z tak wysoką ceną


Raczej na pewno byś został.

Nawet moi rodzice na wsi oddalonej o 15 km od najbliższego miasta powiatowego maja abonament (tv + Internet 600/600 + telefon) za 95 PN


To akurat normalna sprawa, tak działa to w miastach.
@GoracyDelfin: Dzięki za opinie. Właśnie obawiam się, że w nowym roku wejdzie jakaś firma z dotacją z UE i podłączą tych co chcą za friko. Taki trochę ryzyk fizyk

@krzywy_kanister: Ni to mała ni to duża wieś. Generalnie "główna" ulica światłowód ma - ja wybudowałem się na nowym osiedlu gdzie jak na razie jest kilkanaście domków. Z tym zasięgiem LTE to właśnie jest problem bo np T-Mobile (mają najbliżej maszt)
@Nartenlener: co to znaczy ni to mala, ni to duza wies. Ja mieszkajac w podobnym dystansie (20-30 km od miasta wojewodzkiego w malym miejscie gminnym) przez 10 lat a sasiedzi jeszcze dluzej nie bylo nawet neostrady, tylko LTE albo radiowka. W miescie byl swiatlowod od lokalnej firmy ale moja okolice zaczeli ogarniac dopiero gdy widac bylo, ze pojawia sie swiatlowod od konkurencji za dotacje unijne.
Raczej nie bedziesz mial czym sie
Wieś ~1000 mieszkańców

Skoro to spółka córka to w dalszym ciągu jest to inny podmiot niż moico - kto jest czyim właścicielem to nie ma znaczenia.

Ale generalnie masz racje - obie firmy mają jednego właściciela.