Wpis z mikrobloga

@2418682ua: Rynek pracy dla programistów jest obecnie bardzo dobry, ponieważ coraz więcej firm potrzebuje specjalistów z zakresu informatyki do tworzenia i rozwijania nowoczesnych aplikacji i systemów informatycznych. Chociaż rzeczywiście jest coraz więcej osób, które uczą się programowania, to jednak wciąż brakuje specjalistów z tej dziedziny, dlatego osoby z dobrymi umiejętnościami programistycznymi mogą liczyć na atrakcyjne oferty pracy w wielu branżach. Jeśli interesuje cię ta dziedzina i chcesz rozwijać się jako programista,
@Rexikon: @Bananada nie moja działka kompletnie. Słyszałem od ziomka, ze jakiś typek stworzył fejk ofertę dla juniora i zgłoszeń było setki. Oglądam tez na YouTube takiego typa, który coś tam mówił, ze chce się uczyć jakiegos języka przez dwa lata i lecieć na juniora i jakos mnie to zainteresowało jak wyglada rynek pracy w tej branży
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@2418682ua: na juniora bez doświadczenia ciężej niż kilka lat temu, jak masz doświadczenie, to bez zmian, wciąż dużo ofert i uderzają do ciebie z co raz to wyższymi stawkami z każdym mijającym rokiem xd
@2418682ua: aktualnie na 1 ofertę przypada często 100 chętnych. duża cześć z nich to desperaci, którzy niczym boty wysyłają CV wszędzie, nawet nie czytając wymagań, ale nadal konkurencja jest ogromna. myślę, że tu jest sytuacja trochę jak na giełdzie - skoro wszyscy myślą o przekwalifikowaniu się, nawet piłkarze, to znaczy że pora się ewakuować, zwłaszcza jak się zaczyna od zera. za te 2-5 lat może się okazać, że programistów jest już
@ly000 Giełda inaczej działa jak rynek pracy. Gdyby było tak jak mówisz to już teraz trzeba się ewakuować. W końcu jak jest tylu chętnych to po co dużo płacić? Ano. Nie każdy nadaje się na programistę. Z tych 100 osób na jedno miejsce tylko kilu się nada.
@Rychu8973 bo nie możesz potrafic programowac żeby by programista. Musisz mieć czyjs kod na githubie bo jak potrafisz sam zrobić grę lub apke samodzielnie to cie nie wezmą zeby w przyszłości nie miec konkurencji w firmie. Czyli tak, czyjś kod na githubie, miękkie skille i angielski. Programowac możesz nawet nie znać podstaw.