Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie rozumiem co jest takiego szczególnego na rynku pracy co wyróżnia te B2B?
Zarabiam 20k brutto na UoP i nie wiem czemu takie B2B jest niby "fajne i modne". Przecież już UoD jest zdecydowanie lepsze, bo mniej kasy idzie na podatek i więcej trafia do ręki. Na B2B płaci się większy podatek i płaci się tylko zdrowotne aby korzystać tylko ze szpitala.
To już UoP jest lepsze, bo dostaje się od B2B niewiele mniej ale ma się i chorobowe jak się zachoruje oraz wysoką emeryturkę.
A jak się przekroczy limit 30-krotności składek emerytalnych i rentowych - to wtedy pozostałości trafiają na konto :)
Jedyna wada to wejście w drugi próg podatkowy przy UOP po 0,5 roku wypłat które ma się je wpierw w pierwszym progu podatkowym. Wtedy trochę boli, ale przekroczenie limitu składek emerytalnych sprawia, że trochę się pieniędzy zwraca :)
Chyba, że ktoś mi wyjaśni jakie są plusy B2B? Bo w tym jestem kompletnie zielony a chętnie się dowiem ;)

#pracait #programista15k #pracbaza #praca

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638bb63c4bf3873cacedc5cd
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: jonik
Wesprzyj projekt
  • 84
wychodzi najlepiej, dopóki sobie nie złamiesz ręki


@Shatter: No okej, złamałeś rękę, powiedzmy ze na miesiąc nie dostaniesz ani grosza bo nie pracujesz (na UOP spędziłam ponad 4 lata i miałam 4 dni L4, ale okej), przecież on w kwartał nadrobi ten miesiąc niedyspozycji czyli w skali roku nadal będzie do przodu kilkadziesiąt tysięcy złotych. Po prostu od pewnych konkretnych pieniędzy jest to albo przymus (korpo często nie chcą zatrudniać na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@ImYourPastClaire: w jaki niby sposób to odrobi? W
Ty miałaś 4 dni l4 w 4 lata a ja w tym roku miałem więcej, chociaż chorowity nie jestem. Ale l parę lat temu miałem operacje i de facto wolnego potrzebowałbym całe miesiące, bo rehabilitacja o różnych godzinach. B2B jest mniej ryzykowne niż "normalna" firma, ale jednak bardziej niż UOP
No i nie ma dupochronu jaki daje uop, np. odnośnie odpowiedzialności za błędy
MocnyOgrodnik: @jtag: no tak, szklankę Ci ktoś poda na starość ;)
@WhiskyRomeo: faktycznie, tych wad na B2B jest więcej :D
@wykopowy_brukselek: ja nie umiem liczyć, ale mi najlepiej wychodzi umowa o dzieło xD ma się na niej 207k netto a na B2B 183k tylko :\
@muchatse: może być tak, że będzie rządził Kononowicz i niczego może już nie być :D
@cube: na UoP mogę pracować też
Przecież to, że emerytur i tak nie będzie to jedno z typowych polackich narzekań, zaraz po tym, że drogi są c*****e


@muchatse: oczywiście ze będą…

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Boska_Klaudia: Na JDG nie można płacić tyle na chorobowe co na UoP. Wszystkie inne składki rzeczywiście można płacić takie same, wyjątkiem jest właśnie chorobowa która na JDG ma maksymalną podstawę. Na emeryturę możemy więc odłożyć tyle samo ale jak chcemy mieć dużo z ZUS na L4 to to tylko na UoP
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: co ty pierniczysz. Na UoD też masz próg podatkowy. Tylko przy 50%KUP masz go przy 240tys a nie 120 tys. chociaż nie wiem czy czasem nie przy ok 170k bo nowy ład tak z pomieszał że nie ma w tym logiki
w jaki niby sposób to odrobi?

No jak to jak? W różnicy. Jakby był cały rok na UOP w tym miesiąc na l4 to i tak finalnie zarobiłby mniej niż pracując 11 miesięcy na B2B bo ten jeden miesiąc odejmujemy na poczet tej złamanej ręki. Strata miesięcznej absencji zostałaby odrobiona w kwartał.

Ty miałaś 4 dni l4 w 4 lata a ja w tym roku miałem więcej, chociaż chorowity nie jestem. Ale
@glos_zenady: OP to chyba troll, ale generalnie ja też zastanawiam się nad sensownością B2B. W moim przypadku, aby przejść na B2B do kwoty netto doliczam sobie 26 dni urlopu rocznego, 15 dni zwolnienia lekarskiego, opłatę za prywatną opiekę zdrowotną i kilka innych pierdółek. Po dodaniu wszystkiego kwota netto na fakturze wychodzi taka, której żaden pracodawca by nie zaakceptował (przy moich umiejętnościach na moim stanowisku). Więc jaki sens ma B2B?
@AnonimoweMirkoWyznania: @little_muffin:
Zalety b2b:

- ominięcie 2 progu podatkowego
- faktycznie - po prostu - więcej kasy dostajesz do łapy. Policz sobie 20k BRUTTO BRUTTO vs 20k NETTO + VAT
- możliwość odkładania kasy na emeryture w III filarze (ike,ikze) więc to co odłożysz jest rzeczywiście Twoje i podlega dziedziczeniu. Żadna zabawa w piramidy finansowe i umowy społeczne (ZUS)
- bierzesz tyle urlopu ile potrzebujesz. Nic mnie tak nie #!$%@?ło
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: Oczywiscie, ze uop jest lepsze - problem w tym, ze specjalistom 15 k it nie zaplaca takich stawek na uop, dlatego pracuja na b2b i sie chwala ile to nie zarabiaja. A to, ze nie moga isc na chorobowe bo nic nie zarobia to przemilcza. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@little_muffin:

Ale wiesz że można sobie wynegocjować taka stawkę żeby nawet wzięcie 26 dni urlopu i