Wpis z mikrobloga

Siema,
jestem alergikiem, kilka razy do roku mam taki okres, że muszę aplikować krople nawilżające do oczu, bo mrugam 200 razy na sekunde
polowe zycia spedzam przed kompem bo studia zwiazane z it + praca programista (30k oczywiscie xD)

od mniej więcej 2-3 tygodni zacząłem u siebie zauważać problem ze wzrokiem, mianowicie mega łatwo mi się meczą oczy i mam wrażenie jakby wymagało ode mnie lekkiego wysiłku zfocusowanie sie na czymś, jak coś czytam to mnie oczy lekko bolą i troche rozmazane jest (nie miałem tak nigdy)
Myslalem ze to przez to, ze wlasnie koncze magisterke + praca w it + wszystkie mecze mundialu oglądam - praktycznie całe 2 tygodnie przed ekranem.

No ale teraz zaczyna się zabawa, bo też 2 tygodnie temu pierwszy raz w zyciu brałem LSD (75 μg, czyli niedużo, połowa kartoniku) i miałem mega pozytywny trip, jeśli chodzi o doznania wzrokowe to spoko, jak słuchałem muzyki to fajnie łączyła się z obrazem + światła neonowe były bardzo przyjemne, ale bez szału.

No i jak zacząłem mieć te wyżej wspomniane problemy ze wzrokiem, to zacząłem się zastanawiać, czy to przypadkiem nie są te słynne powikłania po LSD, że możesz mieć na stałe rozwalony wzrok i nie wiem czy nie zacząłem sobie wkrecac, ze mam jakieś problemy z widzeniem. Wczoraj w nocy obudziłem sie z atakiem paniki (w sumie pierwszy w moim życiu) ze no trace wzrok. Oczywiscie wpisałem tez w google czy takie coś może być po lsd i jak zawsze okazuje sie ze tak(wiecie, nie sprawdza sie w nic w google nigdy bo sie zaczniemy nakrecac)

Poszedłem do okulisty, mówi ze mam trochę za słabe okulary + mega przetarte, przez co też mi sie oczy męczą przez patrzenie przez takie porysowane, za słabe szkła, ale mówi też, że nie powinno być raczej aż takich objawów co ja mam i nie można wykluczyć tego lsd

Co na to wykopowi eksperci? Po prostu zmęczenie wzroku i resztę sobie wkrecam? Może to jakaś lekka nerwica? A może to serio te nawroty po lsd (mimo iz to jak teraz widze w ogole sie nie pokrywa z faza jaka mialem wtedy)? Trzesie sie i boje sie

#lekarz #pytaniedoeksperta #narkotykizawszespoko #narkotyki #zalesie
  • 4
@facebookzprzygody na razie wymień te okulary a potem się martw, są też specjalne okulary niwelujące bodajże światła niebieskie emitujące z ekranów wszelkich. Jak to nie pomoże to całkiem możliwe że to przez kwas :X
@facebookzprzygody:
Może to być HPPD, a może po prostu zmęczenie wzroku związane choćby z tym co mówił okulista i siedzeniem przed ekranem.

Jeśli chodzi o HPPD to czytałem chyba gdzieś, że takie "nakręcanie się" to tylko nasila, więc stres nic Ci tu nie pomoże. W każdym razie nie ma opcji, żebyś stracił wzrok od tego. Najlepiej nauczyć się to ignorować i powinno samo przejść z tego co ludzie piszą.

Spektrum objawów
@Jakis_Leszek: Tez mysle ze sobie wkrecam, bo każdą z tych rzeczy (oprócz tego problemu z focusem i zmęczenia wzorku) zacząłem dostrzegać dopiero po tym, jak zacząłem o nich myslec (czyli po przeczytaniu artykułów w necie xd) I są one na tyle niejednoznaczne, że nie wiem czy istnieja naprawdę, czy je sobie wmawiam. No nic, zobaczymy co dalej będzie :D