Wpis z mikrobloga

@DorodnyTucznik: jest więcej minusów:
- cena
- różnice temperatur podłogi (na schodach nie zrobisz podlogówki więc są zimne. W wiatrołapie posadzka szybciej się wychładza, więc jest zimna w porównaniu do reszty pomieszczeń itp.)
@Nie_jestem_tak_madry_jak_Ty: grzejnik na klatce schodowej zamontujesz jak najbardziej. A kładąc wszędzie podłogówke, na której masz około 25 stopni odczuwasz dużą różnicę wchodząc na schody, które mają około 20 stopni. Robiąc inne ogrzewanie wszędzie na posadzce masz taką samą temperaturę i nie odczuwasz tak dużych różnic.
Co Ci dadzą mniejsze odstępy w wiatrołapie? Ogrzewanie się wyłącza, wiatrołap wychładza się dużo szybciej, odczuwasz dużą różnicę temperatur wchodząc tam.

@DorodnyTucznik:
Kolejny minus podlogówki:
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@inko-gnito: rozumiem że mieszkasz w domu z ogrzewaniem podłogowym i masz ten problem z wiatrołapem.
Wiatrołap układa się 40cm, daje gęsto i sterownik dobrze ustawiony likwiduje problem.
@inko-gnito: ty no przecież masz rację! #!$%@?ć podlogowkę bo schody będą chłodniejsze o 5 stopni (oczywiście gówno prawda, chyba że masz w domu betonowe nieukończone schody) i lepiej mieć chłodniejszą podłogę W CAŁEJ CHAŁUPIE. W zamian masz piękne grzejniczki do odkurzania co sobotę rano ( )

Ogrzewanie konwekcyjne a promieniowe - o tym już nie będę wspominał.

O częstotliwości używania schodów w domu też już lepiej
@Nie_jestem_tak_madry_jak_Ty: ok, więc napisz mi jak mam ustawić sterownik. No i nadal pozostają schody...

@MrFen: > chyba że masz w domu betonowe nieukończone schody
Przy płytkach i drewnie jest ten sam problem.

W zamian masz piękne grzejniczki do odkurzania co sobotę rano

Ty chyba nie wiesz jakie teraz grzejniki robią.

lepiej mieć chłodniejszą podłogę W CAŁEJ CHAŁUPIE

Lepiej mieć jednakową temperaturę podłogi w całym domu.

Ogrzewanie konwekcyjne a promieniowe -
@asiajasiabasia: > musi być maks metr od pionu.
Nie musi.

Ciepło w stopy.

Wtedy, kiedy jest włączona, a sama pisałaś, że używasz klimy żeby jak najpóźniej uruchamiać CO. A jak już uruchomisz podłogówkę to są największe różnice temperatury z miejscami, gdzie jej nie ma.

Podlogówka nie ma żadnych wad.

Zawsze mnie dziwiło to bezkrytyczne spojrzenie Polaków na różne sprawy: tylko niemiecka motoryzacja i #!$%@?/tylko niemiecka chemia i #!$%@?/tylko holenderska instalacja LPG
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@inko-gnito: Dobra, ogrzewanie podłogowe jest #!$%@?! Zadowolony? To kończ dyskusję bo tylko po to ją zacząłeś żeby pozbierać plusy od przytakiwaczy. Brzmisz jakbyś zrobił w domu grzejniki i boli Cię, że grzejąc wyższym parametrem wychodzi Cię drożej niż sąsiada z podłogówką( ͡° ͜ʖ ͡°)