Wpis z mikrobloga

W suficie mam: SZARY(zero), CZARNY(faza),BRAZOWY(faza), PE. W kontakcie tylko BRAZOWY, NIEBIESKI, PE.
Przycisk 2 klawiszowy, zamyka obwód albo na czarny, lub drugi na Brązowy, problem jest taki, że tu nie ma pod klawiszem czarnego.

Podłączyłem się z projektorem pod drugą fazę, bo lampa jest jedno żarówkowa.
Chiciałem wywalić z klawisza jedną fazę ale jak mam to zrobić, skoro tam są tylko 2 nie licząć PE przewody?

Ktoś coś?
Cienki jestem w te klocki, na ten czas pod klawisz projektora wkleiłem skuwkę z pendrive to nie da się go wyłączyć i wyłączyć na ostro projektor, przypadkowo waląc z łapy w 2 klawiszowy włącznik światła.

Lampa jest na Szarym i Czarnym, Projektor na Szarym i Brązowym + PE.

#elektryk #elektryka
O2O2122 - W suficie mam: SZARY(zero), CZARNY(faza),BRAZOWY(faza), PE. W kontakcie tyl...

źródło: comment_1670054318XUjcIcFEnvlGMkXCiWRlc3.jpg

Pobierz
  • 9
@O2O2122 kolory się nie pokrywają bo pewnie jest po drodze gdzieś puszka.
Jak chcesz podać na jeden z zyrandolowej fazy napięcie na stałe to musisz odpiąć jeden z przewodów przycisku i wpiąć razem ze stałą fazą dochodzącą do przycisku. Czyli dwa przewody pod jeden zscisk.
Podejrzewam ze stała faza przychodzi na brązowy więc odpinasz żółto zielony i wspinasz tam gdzie brązowy.
Wyłącz napięcie dla bezpieczeństwa bezpiecznikiem oświetlenia
@O2O2122: trzeba sprawdzić ale na 99,9% będzie że
brązowy klawisz to zasilanie
zółto zielony i niebieski klawisza łączy się gdzieś z czarnym i brązowym lampy.
Chcesz mieć projektor stale zasilany?
@O2O2122: chcesz mieć taką sytuację, żeby światło włączać łącznikiem jednoklawiszowym, a projektor miał napięcie cały czas, tak? To jeżeli rzutnik działa Ci na szarym i brązowym, to znaczy że ten brązowy powinieneś na stałe połączyć (wago) z "przychodzącym" do łącznika napięciem, a sam łącznik wymienić na jednoklawiszowy.
@O2O2122: Trochę chaotycznie opisane, ale jak rozumiem chcesz mieć zasilanie projektora niezależne od wyłącznika. Podejrzewam, że wystarczy jeden z przewodów pod klawiszem, żółto-zielony albo niebieski, połączyć na stałe z brązowym. Po kolorach żył widać, że do wyłącznika został puszczony kabel trójżyłowy, a do lampy czterożyłowy i te kable są połączone pewnie gdzieś w puszcze. Sprawdź sobie jeszcze na wszelki wypadek jakąś próbówką, czy ten PE w suficie to na pewno PE.
@O2O2122 ten przewód z pośród niebieskiego i żółtozielonego, po ktorego stronie przycisk uruchamia ci projektor wypnij z zacisku i polacz pod zaciskiem L razem z brązowym. I jak kolega wyżej pisal, najlepiej sprawdzić przy w żyrandolu zoltozielony zeczywiscie pelni funkcje PE
@SzpiegowskaMaselnica: Jeśli nie pełni PE, to leci prąd do PE w zasilaczu projektora? Chyba nie bardzo. Jak sprawdzić czy to ochronny? Napięcia na nim żadnego nie ma pod próbówką, a jak mu podam to nie popsuje nic za bardzo? Żony nie popiesci bolec w gniazdku?

Dzięki wszystkim za pomoc!
@O2O2122: w przełączniku wszystkie 3 to są fazy jedna wchodzi niebieski i żz wychodzi, gdzieś po drodze masz puszkę i tam już PE powinno być normalnie połączone i przy żyrandou masz normalne PE projektore też powinien mieć z tego ochronę

Zwyczajnie w przełączniku jeden z tych wychodzących podłącz z fazowym, żadnej filozofii nie ma

Tylko dziady co to robiły to robiły tak jak 40 lat temu, dlatego kolory mieli w dupie