Wpis z mikrobloga

@michallus: co wchodzi w skład takiej automatyki za 50-70k( oczywiste to: rolety(żaluzje), oświetlenie, jakieś podlewanie)?. Korzystają ludzie później z tego? Bo ja mimo że mogę włączać tv i światło, głosem lub telefonem, to prawie zawsze.korzystam z pilota i włączników.
@appmstt: Automatyka oświetlenia, ogrzewania, wentylacji, rolety, podlewania, bezpieczeństwo, itd.... Tak korzystają tylko projekt robi się pod klienta i to są miesiące prac i często wynikające z tego przyjaźnie. Jeśli automatyka jest zrobiona dobrze to nigdy nie sięgniesz po aplikację a z przycisków raz na ruski rok. PW jakby dyskusja wymknęła się spod kontroli.
@Riczi_znad_Wisly: Akurat na tą realizację 4400m jak patrzę do kosztorysu powykonawczego. Wiosną będziemy tam wykonywać jeszcze okablowanie dość sporego ogrodu (rury DVK wystawione na dole szafy będą wypełnione okablowaniem oświetlenia ogrodowego, rozdzielnicy ogrodowo-basenowej w postaci typowego złącza kablowego na fundamencie - tyle, że z wyposażeniem dedykowanym. światłowody i inne.
W sierpniu wykonywałem w domku 160 m2 instalację w pełną gwiazdę i tam poszło przeszło 8 Km.