Wpis z mikrobloga

Giniemy. Rozwój skończył się koło 2010 roku. Od tego czasu lecimy w upadek jak wszystkie poprzednie cywilizacje typu 'cywilizacja starozytnego Rzymu'. Standardowo jak zawsze od dobrobytu #!$%@?ło się w glowach. Chłop jest babą a baba chłopem, dostaja ci co nie pracuja, wszyscy zarobieni a nic z tego nie maja, normalnie myslacy stali sie nienormalnymi i odwrotnie. Malymi krokami, z dnia na dzien tak abyscie nie zauwazyli chylimy sie ku upadkowi. I nikt z tym nic nie zrobi bo jednostka jest niczym a grupa nie istnieje.

#swiat #polska
  • 45
@sunrisechild Od porządku, ludkowie, jest Pambóg, on pilnuje, żeby wszystko szło, było jak było. A diabeł chce zmieniać, powiada: ulepszać. Słyszycie? Ulepszać! Już jemu mało, że krowa cieli sie, dzie tam: on chce, żeby sie źrebiła! O, do czego idzie! Krowy bedo sie źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili. Chłop z chłopem spać bedzie, baba z babo, wilki latać, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, zajdzie na wschodzie!
Wy wiecie ludkowie, co sie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sunrisechild: @Ogau: @JANIEZOLTY: @SernikxD: chłop w dobrze ale mu się pomyliło w głowie. Nauka oczywiście się rozwija (a potem jest prywatyzowana dla kasty najbogatszych ludzi, cała reszta może o tym poczytać w internecie co najwyzej). Szkoda ze z kulturą już tak nie jest i popularne są coraz bardziej proste u prymitywne przykazy. Może to nie upadek ale ogólnie dzieje się źle i oby nie było gorzej
Nauka oczywiście się rozwija (a potem jest prywatyzowana dla kasty najbogatszych ludzi, cała reszta może o tym poczytać w internecie co najwyzej)


@Canova: a mógłbyś podać przykład pomysłu naukowego, który został w całości wymyślony, opracowany i wdrożony do produkcji na uczelni publicznej, a potem sprywatyzowany?
rakiety z kosmosu lądują na statkach, potrafimy modyfikować geny, NASA rozpoczyna misję bazy na księżycu, a debil powie, że rozwój się skończył, bo telewizory dalej płaskie, a auta nie latają ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ogau: zabawne. Tyle rzeczy niby potrafimy, a nie potrafimy powstrzymać katastrofy klimatycznej i środowiskowej, trwającego obecnie szóstego masowego wymierania gatunków, topnienia lodowców i nadchodzącej szybkimi krokami klęski głodu i upadku cywilizacji technicznej. Naprawdę
Do upadku cywilizacji to nawet nie będę się odnosił, bo po co? XD


@Ogau: no jak nie masz niczego ciekawego do powiedzenia to pewnie, że nie ma po co.

A kiedyś szacowano, że nie będziemy w stanie wyżywić 2 miliardów, potem, że 7, a mamy już 8 i ciągle rośnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Postęp technologiczny, na ekologiczny kredyt, rozwiązywał bieżące problemy odkładając większe problemy na później.
@sunrisechild: Porównaj telefony teraz i wtedy. Miałeś zegarki sportowe co mierzyły tętno poziom tlenu?
Teraz możesz dziadkowi taki kupić i sam wezwie karetkę jak dziadek będzie miał wylew/zawał.
Skuteczność leczenia raka poszła w #!$%@? do przodu szczególnie przez COVID nowe technologie wchodzą mocno.
Praca zdalna można sobie życie jakoś planować, paliwa mniej się zużywa.
no jak nie masz niczego ciekawego do powiedzenia to pewnie, że nie ma po co


@P35YM1574: a co mam mówić na temat abstrakcyjnego myślenia? Żaden z nas nie będzie miał racji, bo nie zweryfikujemy tego za naszego życia. Dyskusja bez celu.

kiedyś ktoś się pomylił, więc możemy olać wszystkie prognozy, które mi się nie podobają


@P35YM1574: przecież nie mówiłem, że możemy cokolwiek olewać. Mogę ci jednak zagwarantować, że za naszego
@Ogau: Na czym opierasz tę pewność? Bo ja na przykład mam pewność, że będzie przeciwnie, czyli że za naszego życia a być może nawet w ciągu dekady zobaczymy rozpad cywilizacji technicznej. Jak pętle sprzężeń zwrotnych się rozbujają i żywności zabraknie dla kilku miliardów ludzi i większość łańcuchów dostaw padnie to skończy się obecne wygodne życie. Być może się mylę, trzeba obserwować co się dzieje z rolnictwem i lodem na oceanie arktycznym