Wpis z mikrobloga

witam wzialem dnia 21 listopada l4 za dzien 18 listopada

ubezpieczenie dotarło do zus (sprawdzałem przez PUA) jednak pracodawca mowi że nadal do nich nie doszło

co zrobić czy to ma prawo tak działać? przez ponad tydzień nie dojść zwolnienie do pracodawcy?
#prawo #pracbaza #zus
  • 10
@dumnymagazynier Pracodawca raczej w #!$%@? leci, bo od razu powinna trafić do niego informacja. Ale mówię to tylko z autopsji, nie wiem jak to prawnie jest uregulowane ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jeśli firma ofkors ma "cyfrowe" konto w zusie.
@dumnymagazynier: przełożony mi na gębę powiedział że wpisuje urlop a w tej robocie jeszcze nawet 30 dni nie mam XD. Ale skoro innym na sraczkę wpisali L4 to tam cyrki idą, tylko że ta dziewczyna też nie ma jeszcze 30dni jeszcze 4-5 dni braknie do tego.
@dumnymagazynier Tak powinno być, że z systemu to trafia do pracodawcy. Tylko z autopsji pamiętam, że kilka lat temu musiałam pracodawcy przesłać foto L4, bo nie ogarnął jakby firmowego konta w ZUSie. Nie mam pewności, czy nadal tak jest, czy jednak obowiązkowo firma musi być powiązana z urzędem.

W każdym razie jak masz zwolnienie lekarskie, jest ono w ZUSie, a szef coś by się pultał, to Ty masz pełnię praw.
Tak powinno być, że z systemu to trafia do pracodawcy. Tylko z autopsji pamiętam, że kilka lat temu musiałam pracodawcy przesłać foto L4, bo nie ogarnął jakby firmowego konta w ZUSie. Nie mam pewności, czy nadal tak jest, czy jednak obowiązkowo firma musi być powiązana z urzędem.


@pieczarrra: @pieczarrra: przecież teraz już są elektroniczne zwolnienia.