Wpis z mikrobloga

20 lat czekania

Tyle mija od pierwszych MŚ w 2002 roku, w których mogłem podziwiać występ biało-czerwonych na mundialu.

Boże, jak ja byłem wówczas napompowany na dobry wynik kadry. Pierwszy awans na mistrzostwa od 16 lat, przełamanie klątwy Bońka. Genialne eliminacje z boskim wkładem Olisadebe. Teoretycznie grupa w zasięgu z gospodarzami Koreą Południową, USA i faworyzowaną Portugalią. Jerzy Engel i jego "Futbol na tak" xD

I wtedy przyszedł 1 mecz z Koreą. Pamiętam, że był wcześnie, jakoś ok 14:00 polskiego czasu. Ja wtedy uczeń gimnazjum. W trakcie lekcji okazuje się, że przeszedłem do 2 etapu konkursu matematycznego i zamiast lekcji wybraliśmy się do innej szkoły na ten 2 etap. Nie mogłem się skupić na zadaniach ale głupio mi było pierwszemu oddać kartkę i wyjść. W końcu napotykam porozumiewawczy wzrok kolegi, oddajemy testy i szybko do domu na mecz.

Ale to był zawód. Po 1 golu dla Korei miałem jeszcze nadzieję, że odwrócimy wynik. W końcu Olisadebe i Żurawski w ataku, tak dobrze grający w eliminacjach. Niestety dostajemy drugą bramę i przegrywamy mecz otwarcia. Z samego meczu zapamiętałem jeszcze strzał Tomka Hajto prosto w jajca Koreańczyka xD Aż cały stadion zabolało, a przynajmniej męską jego część ;)

Później przyszło manto od Portugalii i wygrany mecz o honor z USA.

Po latach dowiedziałem się, że kadra zachlała mordy już w samolocie. Co zostało zatajone przez dziennikarzy. Niestety to były jeszcze czasy, gdy picie na zgrupowaniach było powszechne.

Dlatego bardzo liczę na to, że dziś w końcu karta się odwróci i w końcu awansujemy z grupy i spełnią się moje nastoletnie marzenia :)

DO BOJU POLSKO !

#mundial #mecz #pilkanozna
#reprezentacja #feels
z_dystansem - 20 lat czekania

Tyle mija od pierwszych MŚ w 2002 roku, w których mo...

źródło: comment_1669830404myepXNfRyshrRZTNIs5bDP.jpg

Pobierz
  • 5