Wpis z mikrobloga

#roborock #robotsprzatajacy #xiaomi #roomba
Wiem, że dużo przewija się tematów "co kupić", ale chcę się dowiedzieć, czy w ogóle szukać z funkcją mopowania.
Wyprowadźcie mnie z błędu, czy dobrze rozumiem.
Jest to mała ścierka przymocowana do spodu robiąca w zależności od modelu, np ruchy soniczne, ale jak ta ścierka się czyści? Po prostu wyobrażam sobie, że tradycyjnie odkurzam i biorę taką małą ścierkę i małą ilością wody mopuje. Czy to w ogóle działa? Czy po prostu nawilża podłogę?
Dla mnie jest to nielogiczne i dlatego pytam ekspertów. Jak to jest z higieną takiego "mopowania", Moja żona używa swiffer(mop) tkanina po mopowaniu do wyrzucenia i jest legancko.
  • 10
@WykopowyGeodeta: jak jezdzi codziennie to nie powinno byc duzo brudu, za pierwszym razem rozciera. szmatka sie nie czysci. w moim jest taki mechanizm ze jest dizurka i kapie woda powoli na szmatke. nie ma zadnego sonicznego, tylko tam gdzie przejedzie odkurzajac tam zostawia za soba wilgotny slad. nie korzystam bo nie chce mi sie tego obslugiwac, ale jak korzystalem to to dzialalo. tylko musialo byc na wzglednie czystej podlodze tj. jako
@WykopowyGeodeta: Jak masz roboty nieodkurzające do mopowania właśnie roomba Jet, to one jeszcze jakoś myją, ale te wszystkie roomba combo i podobne (i odkurzacz i myjący) to o kant dupy, lekko przeciera i tyle.

Tak, po myciu masz ścierkę do mycia, płuczesz ją zakładasz, uzupełniasz pojemnik z wodą (w robocie) i włączasz.
@WykopowyGeodeta: Jak już wyżej pisali - raczej nie jest to rozwiązanie do mycia podłóg ale do utrzymywania czystości. Ja mam obecnie Roborock S5 i tam jest zbiornik, który ma takie otworki z których przesiąka woda. Do tego przyczepia się taką ściereczkę z mikrofibry dedykowaną do tego modelu. Mop spoczywa na ziemi, nie jest do niej dociskany. Raz na jakiś czas trzeba wodę dolać, ściereczkę do prania.

Zastanawiam się czy warto wymienić
Robot 2 w 1 nie umyje ci podłogi tak dokładnie jak sam mopujący np. braava jet m6 ma spryskiwacz i wymienne nakładki do pracy na mokro, żeby nie rozcierać brudu plus opcja dozowania ilości płynu. Można ją wysłać w konkretne miejsce, a może myć podłogi w całym domu, w zależności jak ustawisz.