Wpis z mikrobloga

Od ponad 30 lat mój tata pali papierosy
Z rzuceniem jest u niego ciężko, więc pomyślałem nad sprawieniem mu jakiegoś epeta, tak aby sobie sprawdził czy mu to podpasuje
Na fajke wychodzi jakoś co godzinę i wypala paczkę dziennie.

Na sam początek, na przetestowanie chciałbym wydać maksymalnie te +-150zł, znajdzie się coś sensownego, tj. cały "pakiet" potrzebny do palenia?
Ewentualnie jak myślicie, z dwojga złego normalne fajki czy epety są bardziej szkodliwe..?
#epapierosy
  • 13
@Teglo: normalne są o wiele bardziej szkodliwe.
Podpowiem z doświadczenia. Nie kupuj tacie na start płynów 20mg. Będzie kaszlał i dusił się przez zajechane gardło. Na początku niech pali więcej, ale na mniejszej mocy. PO jakimś czasie kup mu 20mg i powinien się tym "napalać".
@lubie-solnik: przeciwnie, większość palaczy efajek to dawni analogowcy. Niektórym nie pasuje, zwłaszcza starszym wiekiem, bo chmurzenie różni się od klasycznego zaciągania.

@Teglo: ojcu uświadom, że efajek nie wymaga wychodzenia, to spory plus. Sprawdź jakie papierosy pali, dobierz odpowiedni liquid - tradycyjne, mentol? Nie dawaj na początku smakowych, nałogowiec nie pali dlatego, że mu fajki smakują jak czekolada.
Niektórzy źle reagują na glikol, inni na glicerynę - rozejrzyj się za różnymi
@krystal_Tri_tapik @ak44: bardzo Wam dziękuję i innym za odpowiedzi

Na ich podstawie przygotowałem w koszyku taki prosty zestaw - jak myślicie będzie okej?
Vilter w wersji S z tego wzgędu, że pokazuje on stan naładowania akumulatora, co chyba może ograniczyć zdenerwowanie jego niespodziewanym rozładowaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Liquidy to 18mg soli o posmaku tytoniowym oraz trochę słabsze miętowe 12mg w normalnej nikotynie.
Zawsze po paleniu normalnych
Teglo - @krystalTritapik @ak44: bardzo Wam dziękuję i innym za odpowiedzi

Na ich p...

źródło: comment_1669727288NxD3YFM8hGOJIikdYtV67Z.jpg

Pobierz