Wpis z mikrobloga

Trochę mnie bawi, a trochę mnie smuci, że ckliwa historia o komuniście z Razem, którego wywalili z kilku firm za próby wszczęcia rewolucji robotniczej i brak faktycznej pracy tak ciepło przyjęła się na wykopie XD

Przecież związki zawodowe są cudowne. Dlatego zrzeszają specjalistów, ludzi którzy potrafią się obronić na rynku pracy umiejętnościami i doświadczeniem… a nie, zaraz, to przecież tylko narzędzie dla roboli do szantażowania „biura”.

Teraz hard-lewica będzie używała sztucznej dramy swojego szeregowego trolla do jako kejsa mającego udowodnić zasadność obrony pracowników przed przedsiębiorcą-ciemiężcą.

I wiecie komu na rękę jest ograniczanie przedsiębiorców, tworzenie kolejnych podziałów na tle klasowym, budowa obrazu zagranicznego kapitalisty trzymającego w pięści Polaków? Ja nie, ale się domyślam.

#sii #razem #bekazlewactwa #pracbaza #korposwiat #polityka
Sayong - Trochę mnie bawi, a trochę mnie smuci, że ckliwa historia o komuniście z Raz...

źródło: comment_1669712811ZZlEtS8iV4fa1KBd0vznAD.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
@Hfhfhfbrydjdn: co najlepsze, to wg obecnej interpretacji, koszty ponoszone przez pracodawcę na związki zawodowe nie mogę być zaliczone do kup. To trochę chore. Egzekwowalne praco pracy, sprawny aparat i zachęty to coś co sprawiło by ze związki nie miałyby co robić, z reszta i tak w większości nie mają. W korporacjach często nie przestrzegane są prawa człowieka, a co dopiero jakieś prawo pracy. Mobbing, znęcanie się psychiczne, na porzadku dziennym.
  • Odpowiedz
@banalny_tuzin:

W korporacjach często nie przestrzegane są prawa człowieka, a co dopiero jakieś prawo pracy. Mobbing, znęcanie się psychiczne, na porzadku dziennym.


Potrzebne źródło xDDDD
  • Odpowiedz
@Sayong: patrz chociażby TVN ;) ale również takie jak deloitte, gdzie szklany sufit i obejście go kosztuje nerwy i prace ponad wymiar godzinowy, przy akompaniamencie chóru który życzy potknięcia i przełożonym, który może wszystko na Ciebie zrzucić i zadzwonić dzień przed urlopem po godzinach pracy żeby ogarnąć raport, bo on znalazł coś do poprawienia a jak nie to musisz liczyc się z konsekwencjami. Tak to wyglada.
Heheheh, potrzebne źródło, heheheheh. Jeszcze
  • Odpowiedz
Jak ktoś idzie do big4 to się od niego oczekuje rywalizacji, osobiście nie mam żadnego znajomego który by się skarżył na zbyt dużą presję w pracy, wręcz przeciwnie. To płakanie o kołchoz kojarzy mi się przede wszystkim z tagiem #przegryw i wszelakimi producentami smrodu w zakładach produkcji kupy w proszku.
  • Odpowiedz
@Sayong: o ile mali przedsiębiorcy faktycznie są uciskani przez państwo, to korporacje nadal mają swoje eldorado. Czy się to komuś podoba, czy nie, pracownik w Polsce ma prawo do zrzeszania się w ramach związku zawodowego. Kto pracuje w IT korpo, ten pewnie wie, że przełożeni z UK czy Francji są mocno zakorzenieni w swojej długowiecznej tradycji wykorzystywania taniej siły roboczej z innych części świata i to ludzie z tych dwóch krajów
  • Odpowiedz
@Sayong: Bez potężnego nagłaśniania takich spraw, praktycznie nie ma opcji, by korpo jakkolwiek przejęło się, nawet jak sprawa trafia do sądu. W firmie mojej żony, też globalnym korpo, pod przykrywką cięć covidowych zredukowano liczbę awansów noworocznych. Jak się okazało, była już gotowa lista osób, które mają dostać awans i w ramach "redukcji" z listy zniknęły tylko i wyłącznie kobiety(większość z nich), a osobą decyzyjną był stary brytol, który nawet nie miał
  • Odpowiedz
@Sayong: dobry związek zawodowy trzyma Januszy za mordy żeby była pensja na czas, urlopy i żeby szef nie #!$%@?ł cię codziennie jak ma gorszy humor itp. Mit o tym że wszyscy kapitaliści i korpo są kochani i wspaniali można ustawić obok bajek które mówią że komunizm działa.
  • Odpowiedz
@Sayong: mnie przeraża ile ludzi tutaj doznaje erekcji myśląc o związkach zawodowych, będących reliktem przeszłości i zrzeszających ludzi którzy często zamiast się skupiać na pracy, skupiają się chyba głównie na walczeniu se swoim pracodawcą. Ale najlepsze jest to że ten typek to nie walczy o prawa pracowników, tylko o to żeby zabrać im to co jest tak naprawdę dla nich benefitem, bo tak należy odbierać możliwość pracy B2B w branży IT
  • Odpowiedz
@Sayong: Według mnie związki zawodowe to nic dobrego ale ten mail prezesa jest tak skandaliczny, że szkoda gadać. Są inne sposoby na marginalizowanie związków a gościa można zwolnić w normalnym trybie a nie dyscyplinarnie nie podając żadnej sensownej przyczyny.
  • Odpowiedz
I wiecie komu na rękę jest ograniczanie przedsiębiorców, tworzenie kolejnych podziałów na tle klasowym, budowa obrazu zagranicznego kapitalisty trzymającego w pięści Polaków? Ja nie, ale się domyślam.


@Sayong: no komu?
Bo ja tu widzę chęć globalistów to oddania jakiekolwiek władzy w ręce wielkich korporacji, które będą lobbować za tym, żeby znieść prawa pracownicze i cofniemy się do czasów feudalnych, tylko odwrócimy jeszcze proporcje w temacie podatek-wypracowany kapitał i będziemy oddawać 90%
  • Odpowiedz