Wpis z mikrobloga

Hej, potrzebuję pomocy z oknem/drzwiami balkonowymi. Uszczelka/okno nie dociska dobrze do ramy na całej wysokości okna. Tzn. od mniej więcej połowy wysokości do samej góry okna docisk jest ok, ale od połowy w dół uszczelka odstaje z milimetr może więcej, tak że gołym okiem to widać i czuć zimne powietrze z zewnątrz. Regulacja docisku tu nie pomoże, bo góra jest dociśnięta a dół nie. Ktoś wie może co z tym zrobić?

#budownictwo #budowadomu #okna #dom
  • 28
via Android
  • 0
@Oskins na zawiasach wiedzę opcje góra dół, oraz bliżej dalej framugi (wszerz okna, nie docisk). A tutaj jest jakby większy docisk u góry, a mniejszy na dole
@jediwolf: jakbyś miał możliwość, to podziel się proszę zdjęciem jak to u ciebie wygląda, tzn w którym miejscu masz regulacje docisku. Ja z tego co znalazłem w necie do tej pory, widziałem że regulacja docisku jest tylko w dolnym zawiasie od wewnątrz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@k0ndzi0: panie jakie regulacje.
Ile lat mają okna pcv ile wysokosci? Za prawne ktoś nie dał wystarczającej ilości wkrętów podczas fabrykacji w profil skrzydła i się wygięły.
Wezwij jakiegoś montera, niech ci wyjmie szybę i dowali co 5cm wkręt w profil. W środku jest stalowy profil który usztywnia ramę.
@uhauha: okna mają chyba 3 lata, ale od nowości mi coś nie pasowało w tym jednym. Był monter, coś zrobił, skasował hajs i znowu czuć zimne powietrze jak się teraz chłodno na zewnątrz zrobiło ;/

edit: właśnie wątpię, żeby to byłą kwestia regulacji bo one jak już dochodzą do framugi to góra dolega uszczelką do niej, a dół ma trochę przerwy, jeszcze zanim zamknę je na klamkę