Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam problem, odnośnie zasypiania. Kiedy próbuje zasnąć praktycznie codziennie towarzyszy mi '' wstrząs '' całego ciała. Praktycznie kiedy już zasypiam ( mam wrażenie, że dosłownie za parę sekund zasnę, bo długo już to próbuje zrobić, jestem mega zaspany itp itd ) to nagle bez mojej ingerencji, całe moje ciało ( chyba ) w sekunde się porusza co mnie przebudza.

W necie przeczytałem, że to może być Zryw miokloniczny . Czyli skurcz mięśni przed zaśnięciem. Towarzyszyć ma temu niby uczucie spadania ( ja tego nie doświadczam akurat )

Zaznaczyłem również wcześniej w nawiasie, że '' chyba '' całe moje ciało. Nie wiem, nigdy sie na tym tak nie skupiałem. Moim problemem są głownie nogi. Po tak nagłym skurczu i poruszeniu ich zaczynają mnie mega boleć kolana. Nie mogę nad tym zapanować i tego przewidzieć. Pisali, że skurcze mogą dotyczyć pojedynczych mięśni jak i całych grup. Reszta mi jest obojętna, bo tylko nogi mnie po tym bolą. Autentycznie boje sie przez to spać bo znowu będą mnie one boleć.

Miał już ktoś z was tak? Jak się z tym uporał? Mam pewien sposób na to, śpie bokiem z mocno zgiętymi kolanami. Skurcze nadal się pojawiają, ale przez to, że są zgięte to nic się z nimi nie dzieje, zupełnie inaczej by było na prostej nodze.

#medycyna #kiciochpyta #pytanie #lekarz

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6383e83a4bf3873caceca91b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: jonik
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mam problem, odnośnie zasypiania. K...

źródło: comment_16696200610OgNfJcBToP3cnHdgntPB6.jpg

Pobierz
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: Też tak mam jak bardzo długo nie śpię, mam kaca i jestem ogromnie wycieńczony. Mam wtedy paradoksalnie większe problemy z zasypianiem. Mam właśnie takie ogromne zrywy miokloniczne. Bazując na własnym doświadczeniu głównym powodem u mnie jest niedożywienie i wycieńczenie organizmu. Alkohol też może być przyczyną. Spróbuj może kropli walerianowych na godzinę przed snem.
mam tak od chyba zawsze. Czasami się wybudzam, czasami nie, czasami "spadam" lub robię inne dziwne rzeczy. Co do tych skurczów, to może być po prostu niedobór magnezu lub innych mikroskładników? Brałam magnez z kilka miesięcy i przeszło, miałam tylko dwa razy w życiu takie bólowe epizody.