Wpis z mikrobloga

#morrowind #36lekcjiviveka #codzienne36lekcjiviveka 1/36

Narodził się w popiołach pomiędzy Ludem Velotha, zwanym później Chimerami, przed wojną z ludem północy. Ayem przybyła najpierw do wioski łowców netchów, a cień jej był cieniem Boethiah, który był Księciem Spisków. Rzeczy znane i nieznane wiły się dookoła niej, aż wyglądały jak gwiazdy albo jak przesłania gwiazd. Ayem wzięła na stronę żonę łowcy netchów i powiedziała:

"Jestem Królową Trzech w Jedności o Wężowej Twarzy. W tobie jest obraz i siedmiosylabowe zaklęcie: AYEM AE SEHTI AE VEHK. Będziesz powtarzać zaklęcie obrazowi, aż dokona się tajemnica".

Potem Ayem wrzuciła żonę łowcy netchów w wody oceanu, gdzie dreughowie zabrali ją do zamków ze szkła i koralu. Obdarowali ją skrzelami i mlecznymi błonami, i zmienili jej płeć tak, by mogła urodzić obraz w postaci jaja. Pozostała wśród nich przez siedem czy osiem miesięcy.

Potem do żony łowcy netchów przybył Seht i powiedział:

"Jestem Król Mechanizmów Trzech w Jedności. W tobie tkwi jajo mojej brato-siostry, która posiada niewidzialną wiedzę o słowach i czynach. Będziesz dbać o nią aż do nadejścia Hortatora".

Potem Seht wyciągnął rękę. Przybyły liczne obłoki, każdy jak błyszcząca lina w wodzie, i wyciągnęły żonę łowcy netchów z powrotem do świata ponad powierzchnią wody, i postawiły ją na mieliznach Wybrzeża Azury. Tam leżała przez kolejnych siedem czy osiem miesięcy, otaczając troską wiedzę zawartą w jaju, szepcząc jej Kodeksy Mephali, przepowiednie Velotha i nawet zakazane nauki Trinimaka.

Jednej nocy przybyło do niej siedem daedr, z których każda nadała jaju nowe ruchy, wykonalne poprzez poruszanie kośćmi. Nazywane są one Baronami Nowych Ruchów. Potem przybył ósmy daedra, Książę Fa-Niut-Hen albo Pomnażający Ruchy Znane. Fa-Nutit-Hen powiedział: "Na kogo czekasz?"

Na co żona łowcy netchów odparła, że na Hortatora.

"Udaj się do ziemi rodu Indoril za trzy miesiące, gdyż wtedy wybuchnie wojna. Powrócę teraz, by nękać wojowników, co padli martwi, a wciąż nie wiedzą jak. Lecz najpierw pokażę ci to".

Baronowie i Książę utworzyli kolumnę z różnych stylów walki, co było strasznym widokiem, i tańczyli tak przed zawartym w jaju uczącym się obrazem.

"Patrz, małe Vehk, i odnajdź twarz za splendorem mojego powozu z ostrzy, gdyż tam zawarta jest niezamazana ścieżka konfliktu, doskonała pod każdym względem. Jaka jest jej liczba?"

Mówi się, że liczba ta jest liczbą ptaków, które mogą uwić gniazda w starożytnym drzewie tibrol, pomniejszoną o trzy gramy uczciwej pracy. Jednak Vivek w końcowych latach swego życia znalazł lepszą, ten sekret oddał więc swemu ludowi.

"Zmiażdżyłem bowiem świat lewą ręką", powie, "ale w prawej ręce mam wiedzę o tym, jak to on mógł zniszczyć mnie. Miłość poddaje się tylko mojej woli".

Kazanie kończy się słowami ALMSIVI.
DwemerPuzzleBox - #morrowind #36lekcjiviveka #codzienne36lekcjiviveka 1/36

Narodzi...

źródło: comment_16695887000qPhRro24TLppX6xQ5QPz0.jpg

Pobierz
  • 5