Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@EndThis: wynika to po prostu ze specyfiki ligi i panujących w niej zasad. Każda drużyna musi mieć określoną ilość graczy "wychowanych" przez angielskie kluby, z automatu, wiadomo, że większość Anglików będzie "wychowana" w Anglii. Pula tych graczy, którzy nadają się do klubów top 6-8 jest mocno ograniczona co sprawia, że ich ceny #!$%@? w kosmos. Absolutnie najprostsza zależność popytu i podaży w akcji
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pietal: tak tylko dla ścisłości, to nie ma wymagania na minimalną liczbę graczy wychowanych z Anglii, za to jest ograniczenie na liczbę graczy nie "Homegrown". Nie pamiętam dokładnej liczby, ale to kilkanaście miejsc. Więc nie mając wychowanków druzyny miałyby bardzo ograniczony skład, ale teoretycznie mogliby mieć w całości zagraniczny skład. No ale w praktyce sprowadza się to do tego, o czym piszesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dinn: no to już absolutnie skrajny przypadek. W teorii to możliwe w praktyce nigdy się to nie wydarzy. Z pamięci powiem, że limit to 17 graczy niewychowanych przez angielskie kluby ale ktoś mnie tu na pewno poprawi/potwierdzi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pietal: tak, też mi chodziło 17 po głowie, ale nie byłem do końca pewien. I dodatkowo chyba gracze U21 czy U23 nie wliczają się w jakiekolwiek limity i nie muszą być rejestrowani, przynajmniej w Premier League