Wpis z mikrobloga

Witam, trochę tu już siedzę, ale raczej na głównej. Chociaż mam w subach #tylkomirko :P

Jestem jednym z pracowników Lasów Państwowych. Ostatnimi czasy głośno jest o nałożeniu daniny na LP. Odchodząc od tego czy to dobrze czy nie, chciałbym zwrócić uwagę na kilka spraw.

Po pierwsze, w mediach brakuje głosów samych Leśników. Wypowiadali się pracownicy ministerstwa środowiska, opozycja sejmowa np. Szyszko. Na ostatniej naradzie w nadleśnictwie zostaliśmy poinformowani o nie udzielaniu informacji do mediów. Mamy odsyłać do rzecznika prasowego, a on dalej. Ciekawie. Musieli byście obejrzeć filmik z obecnym Generalnym Dyrektorem LP, jak kręci oczami, gapi po suficie i potakuje ministrowi.

http://lasy.tv/lasy-tv/wydarzenia/ustawa-o-lasach-lp-zaplaca-1-6-mld-zl-za-rozjezdzanie-drog.html

Druga sprawa, nie rozróżnia się kompletnie "leśników" od firm wywozowych i zakładów usług leśnych. Samochody ciężarowe, maszyny do zerwania (podwozu do miejsca składowania, i następnie wywozu) nie należą do LP, czy ich pracowników.

Trzecia sprawa, gdzieś trzeba zaoszczędzić pieniądze. Edukacja, turystyka, sponsoring imprez, inwestycje. Pamiętacie może kto był głównym sponsorem Ursynalii?

Las ma wiele funkcji, produkcyjna, ekologiczna, społeczna itd. i właśnie na społecznej odbędzie się największe oszczędzanie. LP często wspierały różne lokalne działania, włączały się akcje (festyny, pikniki). Teraz nie ma o tym mowy, a jeżeli już to bardziej symbolicznie.

Mówi się, że pieniądze idą na "schetynówki" tylko, tam na górze nie zauważa się, że lasy te drogi razem z gminami remontowały. Właśnie moje nadleśnictwo musi wystosować pismo do gminy, że nie wyremontują drogi bo... brak środków? Nie wiem jak ładnie to ktoś ujmie. Na pewno jednak tak, żeby się nie wychylić. Nie podaję gdzie bo nie chce skończyć jak #luxik.

#lasy #lp #ministerstwosrodowiska #ursynalia #polityka
  • 1