Wpis z mikrobloga

Cześć, czy to złe miejsce aby prosić o porady gitarowe?
Zacząłem się niedawno uczyć na gitarze akustycznej i potwornie bolą mnie palce od trzymania strun. Czy są jakieś techniki lub sposoby aby sobie z tym radzić? Może jestem zbyt miękki na gitarę, bo jak poćwiczę to później palce bolą mnie jeszcze następnego dnia jeszcze bardziej, gram w bólu i trochę to zniechęca bo nie jestem w stanie utrzymać strun.
Mam jeszcze pytanie o granie kostką - mógłby mi ktoś wytłumaczyć skąd bierze się brzęczenie (poza niedokładnym dociskaniem strun)? Jeśli próbuję uderzać delikatnie to często zaczynają wibrować i brzęczeć, kiedy uderzam kostką mocniej to jest OK ale wtedy mam wrażenie że słychać mnie nawet u sąsiada xD
Pomóżcie, proszę

#gitara #muzyka #pytaniedoeksperta
  • 8
Zacząłem się niedawno uczyć na gitarze akustycznej i potwornie bolą mnie palce od trzymania strun. Czy są jakieś techniki lub sposoby aby sobie z tym radzić?


@bamsebjorn: Grać, stwardnieją same z siebie. Jak zaczynałem nie potrafiłem grac dłużej niż 3 minuty, teraz mogę siedzieć godzinami i nic mnie nie boli.

Mam jeszcze pytanie o granie kostką - mógłby mi ktoś wytłumaczyć skąd bierze się brzęczenie (poza niedokładnym dociskaniem strun)? Jeśli próbuję
@bamsebjorn: jeśli tego nie robiłeś jeszcze to oddaj gitarę na ustawienie, nawet jak powiedzieli Ci w sklepie, że jest ustawiona - możliwe że siodełko jest za wysokie, przez co odległość struny od pierwszego progu jest wysoka i gitara jest twarda. Dociśnij strunę tak jak na fotografii i sprawdź odległość od 1 progu, jak wejdzie kostka grubsza niż 0,5mm to jest pole do poprawy
Philosohero - @bamsebjorn: jeśli tego nie robiłeś jeszcze to oddaj gitarę na ustawien...

źródło: comment_1669382344KADAr1JtJoE1HLcq1ANAPP.jpg

Pobierz
Zacząłem się niedawno uczyć na gitarze akustycznej i potwornie bolą mnie palce od trzymania strun.


@bamsebjorn: po miesiącu przestaną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy są jakieś techniki lub sposoby aby sobie z tym radzić?


@bamsebjorn: grać, oczywiście jak bardzo bolą to przestań i spróbuj jutro

Mam jeszcze pytanie o granie kostką - mógłby mi ktoś wytłumaczyć skąd bierze się brzęczenie (poza niedokładnym dociskaniem strun)? Jeśli próbuję
@CienRogategoSzczura: Być może, nie była to droga gitara - Yamaha F310, więc nie spodziewałem się cudów, może w tym problem. Niestety nie mam porównania z innymi gitarami więc nie wiem na ile to struny są zbyt twarde a na ile ja zbyt miękki.

@ActiZ: @bb-8: Brzęczy w okolicy mostka tylko kiedy gram kostką i to też nie cały czas, a raczej sporadycznie. Dodatkowo im delikatniej szarpię tym częściej zdarza
Być może, nie była to droga gitara - Yamaha F310, więc nie spodziewałem się cudów, może w tym problem. Niestety nie mam porównania z innymi gitarami więc nie wiem na ile to struny są zbyt twarde a na ile ja zbyt miękki.


@bamsebjorn: to nie kwestia gitary a twoich palców. ja grając na gitarze już z dwa lata kupiłem ostatnio gitarę basową, znowu palce bolały ;)

Brzęczy w okolicy mostka tylko
@bamsebjorn: boleć będzie na początku, jedyne co przychodzi do głowy to możliwe złe miejsce przyciskania progów, początkujący często przyciskają w połowie odległości między progami zamiast przy samym progu od strony mostka.