Wpis z mikrobloga

@Tylko_Seweryn: Ale tez niespodziewaj sie jakiegos realizmu, tu trzeba brac poprawke ze to japonski tytul, ciagle przesadne wrzaski w dialogach to norma; a zaczynac jak od poczatku to yakuza 0, tyle ze ta jest troche przestarzala jak na dzisiejsze czasy, ewentualnie mozna od kiwami 1 sprobowac
@Tylko_Seweryn: Ja ogrywałem Yakuza: Like a Dragon bez żadnej znajomości serii i nie odczułem problemów z brakiem znajomości poprzednich części. Przewijały się w pewnych momentach postacie, ale to bardziej takie smaczki niż realny wpływ.

Można sobie ją ograć bez bez problemów, porównałbym ją tak jak Wieśka 3 i 2, nie musisz kompletnie znać 2 by bawić się 3, nawiązania są ale nieznaczne.

Tak jak @Gwizdoo i @cabeiu powiedzieli, main story utrzymuje
@Tylko_Seweryn: Zaczynasz od 0 i lecisz dalej po kolei Kiwami 1,2,3, remastered 4,5,6 i 7 czyli like a dragon, potem możesz ogarnąć Judgement i Lost Judgement. Te dwa ostatnie dopiero przede mną.
TYLKO I WYŁĄCZNIE TAKA KOLEJNOŚĆ, nie zaczynaj od Kiwami
Co do klimatu to jest specyficzny, albo to pokochasz albo znienawidzisz. Widzę że dla wielu na zachodzie to za wiele i nie potrafią tego poczuć. Jeśli wciągniesz się w 0
@Tylko_Seweryn: Ukończyłem wszystkie odsłony i dla mnie największa wada to zbyt wysoka częstotliwość starć podczas eksploracji miasta. Za każdy rogiem ktoś chce Ci #!$%@?ć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na początku takie walki mogą bawić, ale później po rozwinięciu postaci nie stanowią żadnego wyzwania i ich częstotliwość zaczyna irytować (no chyba, że znajdziemy przedmiot, który całkowicie wyłącza te losowe starcia). I tak jest w każdej części tej serii!
@Tylko_Seweryn: Spóźniony ale dorzucę swoje kilka groszy. Yakuza jest dla mnie odkryciem tego roku. Jej największą wadą jest chyba to, że jak Ci się spodoba to już z niej nie wyjdziesz. Zacząłem od yakuzy 0 we wrześniu a aktualnie kończę 4 gdzie staram się robić większość aktywności. Fabuła jest poważna ale wszystko co poboczne przepełnione jest absurdem i takie przeplatanie tej powagi z absolutną głupotą jest strzałem w dziesiątkę! Ogólnie zacząłem
@Tuptusio pamiętaj, że jeszcze jest Judgment i Lost Judgment (to samo uniwersum), gdzie grasz detektywem. Obecnie gram w Lost Judgment jest to już moja 10 gra z serii Ryu Ga Gotoku na PC. Kolejną będzie Like a Dragon Ishin (premiera luty 2023). Zacząłem grać w gry z tej serii w kwietniu tego roku....