Wpis z mikrobloga

stara kamienica, będę próbować ale nie wiem czy instalacja w ogóle pociągnie indukcję. Kable wymienione ale na wejściu jest teraz 18A.


@Ghard_Lage: no to że stara to jeszcze o niczym nie przesądza. Dzwonisz do zarządcy jeżeli jest a jak nie to do dostawcy energii i pytasz, składasz wniosek, wołasz elektryka, wymieniasz przyłącze, płacisz za usługę elektrykowi, dzwonisz do elektrowni by licznik wymienili, potem płacisz za wymianę licznika i za przyłącze i
Kable wymienione ale na wejściu jest teraz 18A.


@Ghard_Lage: w jakim to kraju mają takie zabezpieczenia. Widziałem już płytę na zabezpieczeniu przedlicznikowym 20A, właściciel mówił, że wybija tylko przed swiętami jak się żona rozpędzi z gotowaniem i sprzątaniem. Oczywiście limit płyty trzeba ustawić na 3.6kW
@ksiak ja tam u siebie mam na 230v i śmiga, ale i tak muszę kabelki powymieniac itd
Pan elektrykz tauronu jak zobaczył że wsadziłem główny bezpiecznik 50A to w szoku był xd teraz będzie 32A
I ogólnie to jak coś się robi w domu z prądem to najlepiej żeby ogarniała to osoba która ma dobre kontakty w Tauron czy u innego dystrybutora.
Miałem sobie sam przenieść licznik i wymienić ale poddałem się
@Ghard_Lage: potwierdź u dostawcy, oni powinni powidzieć co możesz mieć a czego nie, ładuj tam 13-16kW jak możesz.

@kamilry123: czy ja wiem czy są kontakty potrzebne. Z tego co kojarzę to ludzie w Tauronie zazwyczaj dość pomocni byli w zakresie papierów. Trzeba tylko pogadać, podzwonić i tyle.