Wpis z mikrobloga

Da się jakoś uruchomić selenium na już włączonej sesji przeglądarki? Najbardziej by mi zależało na firefoxie.

Ewentualnie jest jakaś przeglądarka w której można pisać dodatki w python? Bo javascript mnie wykończy.

#python #selenium #programowanie
  • 6
@K-S-: Może opisz dokładniej problem, bo wyglada jakbyś już sugerował jakieś połowiczne rozwiązanie, które niekoniecznie musi być poprawne. Przeskok pomiędzy selenium a dodatkami do przeglądarki (pisane w Pythonie) jest dość spory.
@venomik: Potrzebowałem napisać skrypt który sczyta dane z strony. Problem polegał na tym że logowanie się tam jest bardzo upierdliwe a ja musiałem to robić z wielu kont. I wymyśliłem sobie to tak że szybciej będzie jeżeli za każdym razem będę logował się ręcznie a dalej uruchomię selenium.

W między czasie pomyślałem że mógłbym za pomocą jakiejś wtyczki wysyłać zawartość strony na jakiś prosty serwer który dalej zajmował by się analizą
@K-S-: jeśli jest upierdliwe logowanie to możesz ustawić po prostu jakiegoś sleepa na 15 sekund, w tym czasie się zalogować i później selenium zacznie swoje akcje
@Ilythiiri: Tak, możesz tworzyć profile tymczasowe albo korzystać z już istniejącego. Z takich mniej oczywistych jest jeszcze opcja czekania aż strona załaduje się do końca.