Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirki i Mirabelki. Nie będę owijał w bawełnę, borykam się z pewnym problemem - od dłuższego czasu zauważyłem, że potrzebuje co jakiś czas "impulsu" w postaci zrobienia czegoś złego - np drobna kradzież, kłamstwo itp. Nie będę mówił tu o skali, bo nie w tym rzecz,ale sam fakt tego że to występuje siada mi na banie. Jeśli przez dłuższy czas powstrzymam się od tego typu działań,strasznie przygasam, mam ochotę wieczorami tylko leżeć lub częsciej sięgać po jakieś używki pokroju marihuany lub alkoholu. Byłem u psychologa,mniej więcej opisywałem problem lecz jakoś nie odczuwam chęci powrotu na te rozmowy. Czy znacie kogoś kto boryka/borykał się z podobnym problemem? Kiedyś stroniłem od wszystkiego co "złe", wręcz aktywizowałem się w działaniach charetatywnych, posiadam sporą dawkę empatii która ostatnio mocno się zatarła, czy sumienie które wydaje się być aktualnie równie wygaszone co ja.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #637dcaa84bf3873cacebe542
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: jonik
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: > Kiedyś stroniłem od wszystkiego co "złe", wręcz aktywizowałem się w działaniach charetatywnych, posiadam sporą dawkę empatii

Myślę, że w tym zdaniu zawiera się odpowiedź na Twoje rozterki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pytanie, czy rzeczywiście robiłeś to wszystko z rzeczywistej chęci czynienia dobra, czy z chęci pokazania się światu, jako dobry, a tak naprawdę w środku...
@AnonimoweMirkoWyznania: Pogódź się z tym, że jesteś tylko człowiekiem i jak psychologowie cytują Karla Junga zintegruj swoją mroczną stronę, bądź świadom, że nie jesteś tylko dobry lub tylko zły. Mając świadomość swoich słabości staraj się je wykorzystać w miarę w sposób, który będzie służył Tobie lub innym.
@AnonimoweMirkoWyznania: Pojęcie dobra i zła to tylko wymysł. Wszystko jest obiektywne, a ramy, w których postrzegamy, że jest coś dobre, lub złe to sztuczne twory, stworzone na potrzeby lepszego życia w społeczeństwie/ kontroli przez religie itp. Różnią się też pomiędzy kulturami, religiami i indywidualnymi ludźmi. Jeśli masz wyrzuty sumienia, że nie jesteś wystarczająco dobry, to znaczy, że zbyt dużą wagę przywiązujesz do tych pojęć, to z kolei powoduje, że eksperymentujesz z