Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mircy, takie posty co prawda regularnie się tu przejawiają, ale często brakuje konkretów - jak teraz wyglądają pensje w konsultingu/doradztwie w Big4?
Mam na myśli głównie takie działy jak np. Strategy and Transactions (EY), Deal Advisory (KPMG) i ogólnie M&A/Corporate Finance, choć chętnie poznam również aktualną sytuację z osławionego audytu i doradztwa podatkowego.

Gdzieniegdzie przewija się głos, że po 2-3 latach można liczyć na pensję podstawową w widełkach 10-12k brutto PLN na miesiąc + bonus roczny - czy to jest nadal aktualne info, czy może od jakiegoś czasu pensje wzrosły? Na Glassdor w Big4 przewija się pensja dla seniorów na poziomie średnio 11-12k brutto PLN na miesiąc.

Jak wyglądały Wasze/Waszych znajomych pensje na poszczególnych grade'ach (A1/A2/A3/S1/S2 etc.)? Gdzieś czytałem na necie że A1 w konsultingu BIG4 ma obecnie 8-12 tys. PLN brutto, ale nie wiem na ile to realne (ktoś potwierdzi?).

Jak ktoś ma jakieś inside info i chciałby podzielić się z resztą wykopowiczów, to zachęcam do komentowania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Koniec roku tuż tuż, warto więc o update sytuacji na froncie.

Inb4 obrazek dla atencji.

#korposwiat #finanse #consulting #konsulting #zarobki #pracbaza #warszawa #gielda

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #637c016add11f5e05a1192f1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mircy, takie posty co prawda regula...

źródło: comment_1669081133BHIM9y22me7mgISABOrt92.jpg

Pobierz
  • 17
@AnonimoweMirkoWyznania:
"A1 w konsultingu BIG4 ma obecnie 8-12 tys. PLN brutto, ale nie wiem na ile to realne (ktoś potwierdzi?)." A1 to jakiś junior?

No bo #!$%@? ale 8-12k to jest +/- 6-8k na rękę xddddddddddd

Naprawdę w IT jest dobrze. Serio, nie musicie nawet nic kumać. Jak coś to team lead czy tam senior pomoże xd Macie tylko umieć zrobić duży przycisk z nazwą "ZAREJESTRUJ" w jakiejś gówno-apce gówno-startupu.

Oczywiście