Wpis z mikrobloga

Ja pierdzielę, jak w Polsce ma być dobrze skoro koleżanka mojej mamy, która jest lekarzem rezydentem zarabia 2700 złotych netto miesięcznie xD (jeżeli to prawda)

Bądź piątkowym uczniem od szkoły podstawowej, napisz świetnie maturę z biologii i chemii, ukończ sześcioletnie trudne studia i oto ci płacą. To straszny policzek ze strony państwa. Może niech państwo płaci im worek cukierków xD

#pracbaza #polska #medycyna
  • 73
  • Odpowiedz
: Ma wysoki procent, bo idą na medycynę najczęściej ludzie inteligentni, którzy są uczniami piątkowymi już od przedszkola


@Glimpse0fTheFuture: ma wysoki procent zdawalnosci, bo jest mało miejsc i dostają się tylko ludzie którzy są zdeterminowani ukończyć te studia.

Nie muszą za to pisać prac licencjackich i magisterskich XD

Lekarz rezydent to żółtodziób zaraz po studiach z zerowym doświadczeniem zawodowym - dlaczego miałby odrazu zarabiać kokosy jak jakiś specjalista z kilkuletnim stażem?
  • Odpowiedz
dobra ok sry #!$%@?łem faktycznie, ale potem chyba tez maja 1k euro czy iles


@Iandschaft: ty to lepiej juz nic nie mow, bo ustawowo swiezakowi po studiach nie moga dac mniej niz 5k euro brutto.
  • Odpowiedz
1k euro??? Kuchwa jak Wy tam żyjecie? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@Pan_Mysz: tja, i tacy ludzie maja najwiecej do powiedzenia o zarobkach, warunkach pracy i tego jak i gdzie wyglądają studia. Mądrości na poziomie wujka staszka spod wiejskiej strzechy.
  • Odpowiedz
@Strahl: Za to tutaj w Polsce mamy wspaniałe, pomocne społeczeństwo, tyle osób chce pomóc lekarzom z księgowością i chętnie rozliczą dochody. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pan_Mysz: Tak offtopowo to wpadłem ostatnio na artykuł https://pulsmedycyny.pl/radiologia-interwencyjna-w-polsce-opoznienie-wzgledem-krajow-zachodnich-wynosi-ponad-20-lat-1156324 i zdanie "Niestety, w Polsce małoinwazyjne zabiegi radiologii interwencyjnej nie są refundowane, stąd ich niewielka liczba." mnie niesamowicie zażenowało - naprawdę się w Polsce nie robi przezskórnej krio-, term- czy radiooablacji guzów? Przecież te zabiegi same w sobie są nie są jakieś fantastycznie wysublimowane, w swojej idei praktycznie się nie różnią od zwykłej gównobiopsji pod kontrolą CT. To już założenie głupiego PEG-a
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: problemem jest mała ilość miejsc na uczelniach medycznych i potem na specjalizacjach. Chętni by się znaleźli. Ale medycyny nie otworzy każdy uniwersytet, to nieporównywalnie większy koszt / papierologia niż otworzenie kolejnej filologii, informatyki czy marketingu. Drugą sprawą jest, że lekarze lubią bronić swoich zarobków i wiedzą, że jak będzie ich więcej to skończą się tak wysokie zarobki.
  • Odpowiedz