Wpis z mikrobloga

Tip dla ludzi, którzy wybierają się do Singapuru. Warto kupić na miejscu turystyczną kartę sim 2w1 od singtel. Opcje są od 12 do 50 dolarów, plastik po karcie jest również kartą prepaid i w wersji na 7dni za 15$ macie już 3$ na karcie, czyli starczy na pierwszą podróż z lotniska do hotelu. W Singapurze nie ma biletów jednorazowych w metrze, więc i tak trzeba taką nabyć(5$ w okienku w metrze) i doładować lub płacić kartą(revoluta mi odrzucało) ewentualnie przez google pay też można, ale nie próbowałem.
#podroze #singapur
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kruszoe: W sumie nie widzę sensu mieć dodatkowej karty do biletów skoro można płacić kartami/telefonami za przejazdy w takiej samej cenie jak z karty, ale z drugiej strony 3$ drogą nie chodzą. Z ciekawostek to jeśli wraca się do domu i na karcie zostaną środki to w punktach informacyjnych zwracają te kwoty w gotówce.
@CarlosMontana: ja teraz jeżdżę po parę miesięcy, więc mam pewnie trochę inne podejście i bardziej szanuje karty i telefon, bo ewentualna strata byłaby problematyczna, dlatego bardziej doceniam to rozwiązanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
no tak, ale w tym wypadku masz 5 dolców depozytu zamrożone


@Kruszoe: Może coś się zmieniło ale kilka lat temu można było kupić na lotnisku kartę do metra z doładowaniem na minimum 10 dolarów i potem ją na lotnisku zwrócić, a ani oddawali ile z tego doładowania zostało. Żadnego depozytu nie płaciłem
@wyindywidualizowanyentuzjasta: Czyli musiało się zmienić. Obecnie na tourist pass masz 10$ depozytu zwrotnego w wersji od 1-3dni i jest nielimitowana, czyli nie ma na niej żadnej ewentualnej kwoty do zwrotu. Jak kupujesz zwykłą kartę ez-link za te minimum 10$ to na karcie masz tylko 5$ i jest tylko zwrot kwoty, która została na karcie.