Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, czyściłem napęd i zmieniałem łańcuch na nowy. Zawiesiłem się i #!$%@?łem bo jak wymierzyłem jego długość (ile musze skrócić) to zapomniałem przełożyć przez przerzutkę xD i zapiąłem pina. #!$%@?, rozpiąłem go i spiąłem na nowo tego samego pina. Da radę tak polatać czy pin muszę kupić nowy? Wyglądą że wszystko jest ok mimo że rozpiąłem i spiąłem na nowo.
#mtb #rower
  • 12
@Adamvs: Kiedyś sobie spiąłem drugi raz tym samym pinem i potwierdzam, że jebnie w najmniej oczekiwanej sytuacji xD
Kup spinkę, to naprawisz łańcuch i przy okazji wyrzucisz całe to ogniwo, co do którego masz wątpliwości
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
mam łańcuch shimano, te podobno nie współpracują ze spinkami?


@Adamvs: a nie dostałeś spinki z łańcuchem?
Co to za model?

Piny są raczej jednorazowe. Jak rozepniesz łańcuch, to prawdopodobnie oprócz pina wypadnie taki cienki pierścień. Kup nowego pina albo spinkę.

Ze spinkami też jest różnie, zależnie od producenta. Zdaje się, że Shimano są jednorazowe. Sram ma wielorazowe. KMC oferuje takie i takie. Przed zakupem konkretnego lepiej sprawdzić.

Najtańsze spinki kupowałem na
@Adamvs to jak się mierzy długość łańcucha. Sam zmieniam kasetę z 11-34 na 11-28, blat z 48/38/28 na 48/36/26 i czeka mnie skrócenie. Czytając manuale miałem wrażenie, że właśnie przez przerzutkę się go nie przeplata, tylko zakłada na największe zębatki i dodaje 2 ogniwa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Adamvs:

Tylko jak już docelowo zakładasz to musisz przecież przewlec

Można odkręcić kółeczka przerzutki iprzewlec spięty lańcuch. Jest to kapkę upierdliwe ale do zrobienia.