Wpis z mikrobloga

Siema #devops.

Przyjmijmy, że mam aplikację #php. Standardowo jakaś baza danych (mysql, mongodb), nginx. I teraz pytanie do was...

Czy obraz aplikacji powinien zawierać nginxa? Czy może powinniśmy zainstalować nginxa na vpsie, dedyku (jako apka systemowa, a nie jako kontener), a aplikacja (PHP) ma być tylko odpalona przez docker-compose up i mieć podpięty volume dla kontenera z php?

Wiem, że bazy danych nie wrzuca się jako kontenera, z tego względu, że jak kontener padnie to tracimy dane. A jak jest z nginxem?

Przeglądam różne tutoriale i wszędzie pchany jest nginx, a nawet mysql (jako kontenery). Rozumiem, że po to by uprościć, pokazać coś ale mam wrażenie, że przemycane są "bad practices". Chętnie dowiem się od was jak to powinno wyglądać.
  • 5
@Sibu: Czyli obraz aplikacji ma zawierać kod, interpreter php oraz serwer www - w tym przypadku nginxa.
A jeśli chodzi o mysql to tylko jako kontener deva (lokalnie) bo na produkcji baza danych musi być w innym miejscu.

A jak wtedy odpalić taki obraz na vpsie żeby wiedział, że domena cos.com ma kierować do wybranej aplikacji? Bo normalnie wrzuciłbym pliki we wskazane miejsce i tyle. A co w przypadku obrazu?

Czy