Wpis z mikrobloga

no nie wiem, dwa dni temu gadałem z CEO pewnego software house z Wawy i twierdzi że ssanie rynku jest takie że każdego juniora biorą. Byle coś umiał a nie tylko przepisyeać gotowy kod że stack overflow.


@Krolik: jedni mówią, że każdego juniora biorą, inni, że nikt nie chce juniorów. XD Sam już nie wiem, jaka jest faktyczna sytuacja, czy po prostu 99% juniorów to przepisywacze kodu.
Ja to w sumie współczuje tym wszystkim ludziom idącym w tych czasach na studia informatyczne z nadzieją zostanie słynnym programistą 15k. Na otwierali uczelni w Polsce praktycznie w każdym większym mieście i każda ma kierunek infa (bo wystraczy komputer i zgarniemy dużo studenciaków), więc tak naprawdę każdy teraz idzie na infe. Mam kuzyna, który całe życie noga z przedmiotów ścisłych ale jest na 2 roku i mówi, że bedzie java devem. Potem
@cppguy: szukasz pracy zdalnej jako junior!? Ale wiesz że trzy lata temu to takie coś jak junior na pracy zdalnej to oksymoron był? Wiec te 3 oferty to i tak nieźle. Juniorzy to są niestety skazani na pracę stacjonarną lub hybrydowa.
@cppguy: Ty to rozumiesz, ja to rozumiem, ale niestety managerowie większości firm tego nie rozumieją. I tak cud że w ogóle przełamali się i seniorom pozwalają robić zdalnie. Bo wcześniej to było że jak pracownika nie ma w biurze to pewnie nie pracuje.
@Rufurege1: Jeszcze dodaj, że na studia informatyczne idą przeważnie ci najlepsi z klasy. U mnie w klasie na 10 osób z najlepszymi wynikami z fizyki i informatyki (przeważnie to te same osoby) 7 poszło na coś związanego z IT.
Ok, oceny szkolne nie zawsze pokazują aż tyle, ale pokazują jak dużo ktoś jest w stanie poświęcić na naukę zamiast imprezowania, czy jakie po prostu ma wrodzone zdolności analityczne.
@Krolik: Obecnie
Reretos - @Rufurege1: Jeszcze dodaj, że na studia informatyczne idą przeważnie ci naj...

źródło: comment_1668863016L2Qn8a1USFQwM2qyTBACSD.jpg

Pobierz