Wpis z mikrobloga

Minęły prawie 2 miesiące odkąd zgłosiłem na policję kierowcę, który omal nie zmiótł mojego syna na przejściu dla pieszych. W 2 dni sam zdobyłem i dostarczyłem im nagrania z prywatnego monitoringu, bo ten miejski jak zwykle zawiódł. I co? I wielkie, kurła, nic. Bo samochód w leasingu a jak już dokopią się do leasingobiorcy, to ten może nie pamiętać komu udostępnił auto - więc "tylko" 1500 zł mandatu. Wrzucam tutaj ku przestrodze. Dodam tylko, że kierowca omijał korek buspasem.

(°°

Mercedes GLA nr rej.: PO 6UM80
24.09.2022 godz.13, ul. Garbary, skrzyżowanie z ul. Wielką w Poznaniu

W komentarzach linki do pozostałych filmów.

Poproszę o plusa, może chociaż rodzina rozpozna, z jakim debilem mają do czynienia.
andy1983 - Minęły prawie 2 miesiące odkąd zgłosiłem na policję kierowcę, który omal n...
  • 537
@Zgrywajac_twardziela: No nie wiem. Odnaleźć go i ukarać go najwyższym możliwym mandatem? Po cholerę się rejestruje samochody? Chyba po to, żeby właściciel był znany. Jak to jest leasing to tak jak ktoś już napisał, pobierają opłatę od kierowcy i podają dane.

Co za #!$%@? myślenie jak zwykle. Oj tam, oj tam. Nic się nie stało. Proszę się rozejść. Musi dojść do tragedii, żeby ktoś taki dostał karę? Można srać na ulicy
Niewiem jakim płatkiem śniegu trzeba być, żeby przejmować się tym co pisze jakiś random w internecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)-


@MACINTOSH_PLUS_420: Ja nie przejmuję się tym co pisze jakiś random w internecie tylko zwracam uwagę, że trzeba być podłym człowiekiem żeby w ogóle coś takiego napisać.

Ty się mogłeś rozkojarzyć, ale kierowca już nie?


@MACINTOSH_PLUS_420: Kierowca rozkojarzył się #!$%@?ąc buspasem przez
@andy1983: Oczywiście zachowanie kierowcy to patologia tak jak i podejście policji. Muszę jednak pomimo świadomości, że zaraz będę grilowany, przysrać się również do Ciebie. Rozumiem że w świadomości większości osób przejście dla pieszych jest chronione prawem drogowym ale jednak nie prawami fizyki i w tym ujęciu wpuszczanie dziecka na przejście na hulajnodze to też nie jest odpowiedzialne zachowanie. Wiem że teraz to tylko hulajnoga i to z tatą ale za 5
@andy1983:

Szczerze mówiąc nie wiem jak bym to widział. Nie jestem obiektywny, bo to mnie ta sytuacja dotknęła ale powiedzmy sobie szczerze, że bardzo łatwo uniknąć odpowiedzialności za tak skrajnie niebezpieczne zachowanie, bo 1500 zł to naprawdę delikatna kara za niewskazanie sprawcy.

Ale leasingodawca nie jest w tej sytuacji tak naprawdę niczemu winny ¯\_(ツ)_/¯ Rozumiem Twoje rozgoryczenie(mnie też stosunkowo niedawno wy****ano w podobnym temacie), ale to jest taka sytuacja prawna, że
@andy1983: Jakby było potrącenie to nie byłaby oczywiście Twoja wina, dziecko nie zasuwało na tej hulajnodze, ale za wiele by to nie zmieniało. Trzeba trzymać metalowy pręt wyciągnięty przed siebie. Jedynie fizyczna groźba uszkodzenia samochodu ma 99,9% skuteczność, że kierowca zwalni.
Kibicuję i trzymam kciuki, żeby udało się znaleźć kierowcę i go dojechać. Możesz mnie wołać jak sprawa się dalej potoczy.
@Yelonek:

No nie wiem. Odnaleźć go i ukarać go najwyższym możliwym mandatem?

W jaki sposób chcesz go odnaleźć? Autem jeżdżą np. 3 osoby i każdy się wyprze że wtedy nie jechał. Co zrobisz wtedy?

Po cholerę się rejestruje samochody? Chyba po to, żeby właściciel był znany. Jak to jest leasing to tak jak ktoś już napisał, pobierają opłatę od kierowcy i podają dane.

A kierowca powie, że nie on wtedy prowadził,
@MACINTOSH_PLUS_420: Według prawa to na kierowcy jest większa odpowiedzialność położona, że ma uważać na przejściu dla pieszych i bardzo dobrze, bo to on jedzie rozpędzoną maszyną.

Tylko teraz bez tych dowodów anegdotycznych, że są ludzie, którzy wychodzą na kilka metrów przed rozpędzonego tira na pasach, bo zachowują się jak te święte krowy.

I nie, wina nie jest rozłożona równomiernie w tym przypadku na kierowcę jak i przechodzącego. Samochód obok się zatrzymał
czemu nie było mandatu za jeżdżenie hulajnoga po przejściu? czy jest jakiś wyjątek dla kaszojadów?


@Senuyo:

bo jest legalne

nielegalne jest przejechanie po przejsciu hulajnoga ELEKTRYCZNA. Na zwyklej mozesz dowoli jezdzic - uwazasz ze jest inaczej, to podaj przepis prawa.
@andy1983: Przecież sam należycie nie pilnowałeś własnego dziecka ryzykując jego życiem. Jasne że kierowca popełnił wykroczenie, ale Twoim obowiązkiem jako ojca było bezpieczne przeprowadzenie własnego dziecka przez ulicę. Hulajnoga porusza się znacznie szybciej niż regularny chód z tego powodu koniecznością jest schodzenie z niej przed przejściem dla pieszych. Jako dorosły powinieneś to wiedzieć a nie teraz lamentować nad kierowcami.

To żaden atak na Ciebie, po prostu obiektywna obserwacja. Dobrze że tak