Wpis z mikrobloga

Minęły prawie 2 miesiące odkąd zgłosiłem na policję kierowcę, który omal nie zmiótł mojego syna na przejściu dla pieszych. W 2 dni sam zdobyłem i dostarczyłem im nagrania z prywatnego monitoringu, bo ten miejski jak zwykle zawiódł. I co? I wielkie, kurła, nic. Bo samochód w leasingu a jak już dokopią się do leasingobiorcy, to ten może nie pamiętać komu udostępnił auto - więc "tylko" 1500 zł mandatu. Wrzucam tutaj ku przestrodze. Dodam tylko, że kierowca omijał korek buspasem.

(°°

Mercedes GLA nr rej.: PO 6UM80
24.09.2022 godz.13, ul. Garbary, skrzyżowanie z ul. Wielką w Poznaniu

W komentarzach linki do pozostałych filmów.

Poproszę o plusa, może chociaż rodzina rozpozna, z jakim debilem mają do czynienia.
  • 537
dziecko do 10 rż nawet na rowerze jest pieszym, zresztą rodzic jadący z nim po chodniku może nawet też xD


@msichal: puszczanie dzieciaka samopas na przejściu dla pieszych na hulajnodze, rowerze czy nawet po prostu "na nogach" to proszenie się o kłopoty, więc tak ma to DUŻE znaczenie
#!$%@? co za debile się tu wypowiadają.

Nie ma obowiązku schodzenia z hulajnogi nieelektrycznej podczas przechodzenia przez pasy, znajdźcie mi taki przepis internetowi znawcy.


@Partyzant91: ale to nie znaczy, że możesz wtargnąć hulajnogą pod nadjeżdżający pojazd.

Następnym razem jak ci dzieciak spadnie z mostu, bo go na chwilę puścisz dwa metry przed siebie to się powołuj na przepisy że nie ma przepisu ze trzeba dzieciaka na smyczy trzymać XD
A co to za różnica czy by potrącił dziecko na hulajnodze czy dziecko w wózku bo obok jedzie matka z wózkiem.


@LordDarthVader: chodzi o prędkość, nie bez powodu za to jest mandat przecież, widać wyraźnie że stoi auto na lewym więc zapewne ich nie widział, takie 4 pasmowe pasy powinny być zabronione bez świateł, nie sądzisz?
@szuineg: ostatnio dostałem w środku nocy koło 1 w pustym mieście na wylocie chyba 400 zł i 5 pkt na 2 lata za żałosne 64 kmh hehe
A za takie niemal zabicie małego dziecka to go nie znajdą albo 1500 zł
(°°
@andy1983 mój oesypadek- Ja miałem zielone, baba nie zwinęła 2m smyczy i pinczerek wszedł mi pod koła na czerwonym świetle dla przejścia dla pieszych. Psu nic się nie stało. Baba poszła na policję z mężem którego nie było w ogóle z nią wtedy. Powiedziała na policji że nazwałem ja #!$%@?ą co w ogóle nie miało miejsca. Ponieważ ja byłem sam a z drugiej strony dwa zeznania dostałem 10 pktow i ileś tam
@andy1983: mam nadzieję, że chociaż dziecko nauczyłeś, że jazda przez przejście, bez sprawdzenia, czy jest ryzyko, że 2 tony metalu w niego #!$%@?, nie jest zbyt dobrym pomysłem

@szczyp1orek

Kilka dni od tego zdarzenia wałkowaliśmy ten temat. W wielu komentarzach powyżej pisałem, że sporo tu było mojego rozkojarzenia i nieuwagi. Kilka dni mną trzęsło jak sobie wyobrażałem co mogło się stać i na pewno bym sobie tego nie darował :(((
@andy1983: o włos od tragedii.. Ogromne szczęście - cieszę się, że nic Wam się nie stało. Oby bezmózg poniósł konsekwencje. Za tak idiotyczne zachowanie na drodze powinni odbierać prawko dożywotnio
Kretynizm kierowcy jest niepodważalny ale... wchodząc na jezdnię i będąc na niej należy obserwować drogę a nie oglądać się za siebie nie patrząc w ogóle w prawą stronę (w tym przypadku w prawą). OP ewidentnie nie patrzył w prawą stronę i tuż przed zajściem oglądał się za siebie nie patrząc w ogóle co się dzieje na drodze.
@Tomsz1989 jak chciałem im dać nagranie że gościu wszedl na moje podwórko i sprawdzał czy zamknąłem samochód i dom to też nie chcieli przyjechać, ale jak okradziono sąsiada i mówiłem im że na kamerach nic nie widać to oczywiście pilnie sami chcieli zobaczyć a jak przyszli pod bramę to jeszcze jeden do drugiego mówił że ma pamiętać że jak nie będę chciał dać nagrań to atak. Banda skończonych debili...
@andy1983: miałam już kilka takich sytuacji jak ty na tym filmie (ale bez współtowarzyszy), po pierwszym razie nauczyłam się, że to iż jeden samochód się zatrzyma na pasie i mnie puści, nie znaczy że drugi też to zrobi. Za każdym #!$%@? razem nie wejdę na drugą część jezdni póki nie upewnię się, że drugie auto nie zwolni co najmniej i mam gdzieś to że kierowcy będą czekać dłużej. Życie ma się