Wpis z mikrobloga

Siema Mirki!
Słuchajcie jestem przed wyborem mojej pierwszej pracy w IT, technologia .Net.
Ile według was powinien domagać się junior .net developer na godzinne pracy, tak aby kwota nie była zaporowa ale również godna dla osoby znająca na wylot swój język, frameworki webowe, ORM, posiadająca wiedzę z zakresu wzorców projektowych oraz technologii frontendowych?

#programowanie #programista15k #csharp #dotnet #react #bazydanych #rynekpracy #praca #pracait
  • 22
@simsookoo: Jaki rodzaj umowy proponują? Masz studia informatyczne w trakcie lub skończone? Uczyłeś się sam czy z kursów/studiów? Czy masz gdzieś portfolio?

Od powyższych inaczej rozmowa i finanse by wyglądały. Warto tez mieć pierwsza umowę na kilka miesięcy by moc później renegocjować kwotę, bo korpo mniej chętnie gada o podwyżce gdy masz umowę na 2 lata a po roku już chciałbyś więcej
@jalop: Dobra to sformułowanie to może lekka przesada xd, ale troszczyłem się bardziej żęby językowo to dobrze brzmiało. Oczywiście ze znajomości języka mam pewnie braki jak każdy.
@simsookoo: To, że (w twoim mniemaniu) znasz dobrze język, framework itd. nic nie zmienia, bo taką wiedzę musi posiadać aktualnie każdy kandydat na stanowisku juniorskim, w przeciwieństwie do stażu, gdzie możesz znać tylko podstawy. A sam zobaczysz jak różnią się projekty komercyjne od tych na których się uczyłeś i ile jeszcze nauki przed tobą ;)

Podsumowując: Nie skupiaj się na stawce, tylko na rozwoju przez najbliższe 1/2 lata swojej kariery, a
@roelveldh: Tak zdaję sobie z tego sprawę, że jestem na samym początku programistycznej kariery oraz z tego, że komercyjne projekty to całkiem inna para kaloszy niż te robione w domowym zaciszu. Wiem również, że stopień znajomości to bardzo subiektywna sprawa i ciężko określić swoje kompetencje szczególnie na początku przygody z it.
@roelveldh: @cppguy: @jalop: Może inaczej sformułuje pytanie bo wywiązała się niepotrzebna dyskusja: Czy stawka 32 -35 zł h netto to godna płaca dla początkującego programisty który pokazuje, że ogarnia oraz ma za sobą kilka większych projektów oraz kilka komercyjnych (mniejszych) jako freeelancer.
@cppguy: bo taka prawdziwa znajomosc jezyka i programowania plynie z doswiadczenia komercyjnego i stawania przed problemami klienta, a nie problemami, ktore napotkasz w projekcie, ktory sam sobie wybrales.