Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
#gielda
Peak inflation jest powodem rajdu. Plus zamykanie stopów I flow dilerów.
Peak hawkishness też za nami o czym też pisałem
To nie są nowe informacje.
To nie będzie wystarczające by zatrzymać bessę.
Sprzedaż w dół, marże w dół, zyski w dół, indeksy w dół

Nic się nie zmienia
Ruchy w górę są brutalne, ale wszystko rozgrywa się tak jak ma się rozgrywać. Trwa to tylko dłużej niż się spodziewałem

Jestem już short. Tak na 66%

Vix wydaje się już fajny na kupowanie putow, ale oczywiście może zejść niżej

Dolar się mocno osłabił. Dużo mocniej niż bym się spodziewał
Ale przyzwyczaiłem się już że ten rynek testuje moja wyobraźnię niemal co dzień

Ropa pójdzie wyżej zanim pójdzie niżej.
Pytanie czy warto to rozgrywać

Chrońcie kapital! To jest najważniejsze

Trzeba mieć środki by wpakować się na long jak bessa się skończy
O czym oczywiście powiem
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@151346136:

Sprzedaż w dół, marże w dół, zyski w dół


A ja Ci pokażę firmę, która prawdopodobnie zakończy rekordowo q4 22, a q1 23 będzie jeszcze większe. Nazwy nie powiem, jak się pojawia raporty to je po prostu wrzucę :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dobrowolskii: wiem że rynek siejąc spustoszenie w portfelach szortujacych sieje też zwątpienie
Także trzeba jak mantrę co jakiś czas powtarzać to samo
Nic się nie zmienia
Jedziemy niżej, dużo niżej
Nie przesadzać z wielkością pozycji to was 10 czy 20% rajd nie zniszczy, proste
Na shortach nie zarabia się dużo. Bo przy dużej zmienności i brutalnych rajdach nie można mieć dużych pozycji
Kto jest zbyt zachłanny na shortach się przejedzie
Pobierz 151346136 - @dobrowolskii: wiem że rynek siejąc spustoszenie w portfelach szortujacyc...
źródło: comment_1668548943T5H7NQM4vEUKJt8qtBgTzQ.jpg
Zarabia się kosmiczne pieniądze tylko nieliczni potrafią to robić bo jest to chyba z najtrudniejszych scieżek


@zjadaczszyszek3000: Taaa, tajemna wiedza od razu. Nie przesadzajmy. Pieniądze takie jak z longów jeśli jest ten sam lewar. 10$ z shorta to tyle samo co 10$ z longa. Short w bessie to to samo co long w hossie, tylko kierunek trendu inny.
Różnica imo jest w szybkości ruchów, bo zwykle zwałki mają większy impet.
@DJ007
No i pisząc to nie masz pojęcia o czym mówisz

Shortowanie rynku jest zupełnie inne i trudniejsze bo wywózka może nie mieć końca oraz gra się przeciwko całemu rynkowi. Nie ma tu żadnych longtermów ani nic takiego, czysta #!$%@? z rynkiem

A short w bessie to nie jest to samo co long w hossie które średnio mniej występują podczas hossy

Ilu było spekukantów/trajderów/inwestorów longterm którzy zbijali fortuny, a ilu takich którzy
Shorty właśnie mają znacznie bardziej ograniczony zarobek.


@Damdzior: Jak zaczniesz shorta bez lewara od 100 do 10 to zarobisz 90%, jak zaczniesz od 10 do 1 to zarobisz 90%, jak zaczniesz od 1 do 0.1 to znowu zarobisz 90% i jak zaczniesz od 0.1 do 0.01 to zarobisz 90% Gdzieś jest błąd?
@DJ007
A ty daj se spokój z rysowaniem kresek od linijki na wykresie i dorabiania do tego filozofii
Tam mi wyjdzie poza rysuneczek to już lecimy, a tam mi się przetnie to też już oznacza zmiane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poczytaj o ludziach którzy zgarniali fortuny na shortowaniu oraz jak tracili na tym całą kase albo o jakiś większych graczach
Poczytaj o ludziach którzy zgarniali fortuny na shortowaniu oraz jak tracili na tym całą kase albo o jakiś większych graczach


@zjadaczszyszek3000: Misiu ja shortuję co się da gdy jest okazja już kilkanaście lat i lubię shorty jak mało co. Jednak dorabianie ideologii do shortów to dla mnie dziwne skrzywienie. Jak ktoś zgarnia systematycznie z rynku kasę na longu to nie jest w niczym lepszy od tego na shorcie. Tylko tyle.
Owszem